Strona główna >> Aktualności

Praca za granicą w Niemczech a zatrzymanie gospodarki

Praca za granicą w Niemczech a zatrzymanie gospodarki Zawirowania w światowej gospodarce, których jesteśmy świadkami wywołują negatywne skutki na rynku pracy. Zastanawiasz się czy praca w Niemczech w czasie zatrzymania gospodarki jest możliwa? W obliczu redukcji zatrudnienia oraz zamykania wielu firm w Polsce, praca w Niemczech staje się naturalnym wyborem. W dobie lock downu praca za granicą, a szczególnie w Niemczech jest cały czas możliwa. Sprawdź w jakich branżach nie brakuje ofert pracy oraz co się zmieniło w ostatnim czasie. Prędzej wyłączą prąd i skończy się nasza cywilizacja, niż zabraknie ofert pracy w niektórych branżach.
Wiosną 2021 roku czaka Polaków największa fala zwolnień spowodowana wygaśnięciem tarcz antykryzysowych, przymuszających pracodawców do utrzymania zatrudnienia. Obecnie trwamy w kończącej się iluzji dobrej koniunktury w gospodarce. Wyprzedzając konkurencję już dziś zacznij szukać pracy za granicą. Będziesz miał przewagę w znajomości języka obcego oraz doświadczenia zawodowego zdobytego na emigracji.

Czy jest praca za granicą, jeśli tak to w jakich branżach?

Portal praca4u.net skupia głównie osoby poszukujące pracy za granicą. W obecnych, niepewnych czasach większość z nas ma obawy związane z zamykaniem poszczególnych sektorów gospodarek oraz całkowitych lock downów. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Są sektory, które stale potrzebują rąk do pracy i nie mogą funkcjonować bez polskich pracowników. Należą do nich:

 • sektor rolnictwa

 • sektor produkcji spożywczej

 • magazyny oraz transport

 • sektor opieki paliatywnej

 • sektor specjalistów technicznych


Ofert pracy w Niemczech nie brakuje. Sprawdź! Świadczy to o nie malejącym zapotrzebowaniu na polskich fachowców.

Pusty dworzec w Berlinie
Pusty dworzec w Berlinie.


Prędzej wyłączą prąd i skończy się nasza cywilizacja, niż zabraknie ofert pracy w przedstawionych sektorach gospodarki. Starzejące się niemieckie społeczeństwo potrzebuje opieki paliatywnej, która w głównej mierze oferowana jest przez polski personel opiekunek osób starszych. Rząd Niemiec na walkę z wirusem wydał około 800 miliardów euro, większość z tej kwoty przypadnie właśnie na służbę zdrowia.

>> 28-10-2020 Praca za granicą w czasie covid?

>> 14-10-2020 Gdzie szukać pracy za granicą w dobie plandemii?

Przyzwyczajone do wygód i lekkiej pracy zachodnie społeczeństwa, nie są w stanie podjąć ciężką pracę w sektorze rolnictwa oraz produkcji żywności. Sektor produkcji żywności jest stabilny i napędzany stałym popytem. Zapotrzebowanie na żywność utrzymuje się na stałym poziomie. Praca w sektorze żywności jest idealną opcją dla osób, które straciły lub stracą pracę w wiruso-gospodarce. Pozwoli przetrwać trudny czas bezrobocie i regresu. Branża spożywcza w czasie kryzysu jest najbezpieczniejszą i najstabilniejszą opcją. Producenci żywności od zawsze powtarzają, że najlepiej zarabiają w kryzysie.

Zaawansowana gospodarka państw zachodnich potrzebuje także specjalistów technicznych : elektroników, automatyków, elektryków, mechaników, informatyków oraz serwisantów do obsługi technologicznej maszyn i urządzeń. Niemcy są głównym kierunkiem wyjazdu polskich specjalistów.

Wielką niepewnością jest branża budowlana


Branża budowlana to duża niepewność i nieprzewidywalność. W najbliższych kilkunastu miesiącach nie powinno zabraknąć ofert pracy dla fachowców budowlanych:

 • murarzy i tynkarzy

 • spawaczy

 • glazurników

 • malarzy i szpachlarzy

 • cieśli i dekarzy

 • zbrojarzy i betoniarzy.

  • Mnóstwo prac i projektów budowlanych jest cały czas w realizacji, a ich zakończenie wymaga rąk do pracy. Dodatkowo bardzo dużo firm i osób prywatnych będzie uciekać przed inflacją z niepewnej gotówki do stabilniejszych nieruchomości. Można przypuszczać, że sektor budowlany w pierwszej fazie kryzysu będzie napędzany unijnymi dotacjami i projektami. W dłuższej perspektywie kilku - kilkunastu lat branża budowlana zależna będzie od progresu w światowej gospodarce. Budownictwo jest gospodarczym barometrem.

   Czas zmian i przekwalifikowań

   Optymistyczne prognozy wskazują na minimum 4 - 5 lat stagnacji w światowej gospodarce. Pesymistyczne wróżą kilkanaście do kilkudziesięciu lat odbijania się od dna, które dopiero ma nadejść. Jedno jest pewne. W najbliższym czasie zniknie kilkadziesiąt milionów miejsc pracy, a na ich miejsce powstaną nowe. Czeka nas czas transformacji społecznych, gospodarczych, a być może rewolucji przemysłowych. Złoto, srebro, giełdy, nieruchomości to wszystko jedna wielka niewiadoma. Jedyną pewną inwestycją jest inwestycja w samego siebie

   Praca za granicą jest świetną okazją do zdobycia nowych umiejętności oraz kwalifikacji. Kadra specjalistów pracujących w rozwiniętych gospodarkach: w Szwajcarii, Niemczech, Danii, Holandii, Norwegii stale wzrasta. Świadczy to o wysokich kwalifikacjach naszych pracowników.

   Sprawdź oferty zatrudnienia w pozostałych krajach o najlepszej kondycji gospodarczej:
   Praca w Szwajcarii - Szwajcaria to technokratyczny kraj, który posiada rozwiniętą gospodarkę i bardzo silną walutę. Dodatkowo skupia interesy bankowe reszty świata. Mówiąc kolokwialnie banksterom nie opłaca się robić zamieszek i destabilizacji w miejscu gdzie trzymają swoje pieniądze.
   Praca w Norwegii - Norwegia to bogaty i niezależny kraj, nie skażony unijną biurokracją szybko upora się z kryzysem. Norweska premier przyznała się do winy i przeprosiła na wiosenny lock down! To dobrze wróży dla gospodarki. Jedyną niewiadomą są ceny ropy naftowej napędzającej norweską gospodarkę.
   Praca w Holandii - Holandia mały kraj, który posiada najlepiej rozwiniętą gospodarkę, w której główny sektor do produkcja żywności. Branża spożywcza zapewnia najwyższą stabilność w czasach kryzysu.
   Praca w Szwecji - Szwecja dzięki braku lock downów wejdzie do czołówki państw stabilnych gospodarczo.
   Praca w Austrii - Austria jest małym krajem z wysoko rozwiniętą gospodarką, która bardzo dobrze poradzi sobie w kryzysie.
   Praca w Danii - Dania jest małym krajem z wysoko rozwiniętą gospodarką, która stabilnie się kryzysowi.
   Rozwinięte gospodarki wymienionych państw jako ostatnie odczują zatrzymanie światowej produkcji. Napędza je zaawansowana technologia, któraz pozwala konkurować z pozostałymi, nieefektywnymi i źle zarządzanymi krajami.

   Szukasz stabilnej pracy za granicą i nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź nasze najnowsze poradniki dla osób poszukujących pracy:
~Gosc | Czytano 379 razy | 05-11-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2021 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ