Praca w Austrii - Dam pracę

Strona główna >> Austria >> Dam pracę


Praca w Austrii 2024 - najnowsze oferty pracy

Praca w Austrii w poszczególnych branżach:

Praca w Austrii w branżach: budownictwo, przemysł, produkcja spożywcza, turystyka, hotelarstwo i gastronomia, a także zdrowie i opieka.
Austria podobnie jak Niemcy bardzo długo utrzymywała okres przejściowy dla pracowników z nowych krajów Unii Europejskiej. Dopiero od 1 maja 2011 roku Polacy mogą legalnie pracować w Austrii. Austria jest małym, europejskim krajem z dużym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników. Bezrobocie utrzymuje się na niskim, 6% poziomie. Austriacki rynek pracy charakteryzuje się stabilnością i stałym zapotrzebowaniem na nowych pracowników.

Jaką pracę mogę podjąć Polacy w Austrii?

Podobnie jak pozostałe państwa starej UE, w starzejącym się kraju brakuje rak do pracy. Polacy znajdują pracę głównie jak fachowcy budowlani i przemysłowi. Zatrudnienie od reki znajdą: murarze, zbrojarze, glazurnicy, malarze, stolarze, dekarze, spawacze, monterzy okien, hydraulicy, operatorzy CNC. Kobiety najczęściej otrzymują zatrudnienie w turystyce: sektorze usług hotelowych oraz restauracji. Popularna jest także praca przy opiece nad osobami starszymi.

Rynek pracy w Austrii

Rynek pracy w Austrii jest wymagający z racji oczekiwań znajomości języka niemieckiego. Dla osób znających urzędowy język niemiecki, problemem są lokalne gwary stanowiące trudności w porozumiewaniu się. Tego typu utrudnienia z punktu widzenia emigrantów, atrakcyjniejszym miejscem pracy jest nasz zachodni sąsiad.

Mając na uwagę pracę w Austrii należy wiedzieć, że koszty życia są wyższe niż w Niemczech. Plusem są natomiast wysokie pensje, stabilność zatrudnienia i atrakcyjny system pomocy dla osób poszukujących zatrudnienia.

Dodaj ogłoszenie do działu Dam pracę :

Musisz się zalogować / zarejestrować, aby dodać ogłoszenie
Zaloguj / zarejestruj sięPraca w Austrii z podziałem na oferty pracy w największych miastach

Praca Amstetten, Praca Ansfelden, Praca Baden, Praca Braunau am Inn, Praca Bregencja, Praca Dornbirn, Praca Feldkirch, Praca Graz, Praca Hallein, Praca Hohenems, Praca Innsbruck, Praca Kapfenberg, Praca Klagenfurt am Wörthersee, Praca Klosterneuburg, Praca Krems an der Donau, Praca Kufstein, Praca Leoben, Praca Leonding, Praca Linz, Praca Mödling, Praca Saalfelden am Steinernen Meer, Praca Salzburg, Praca Schwechat, Praca Spittal an der Drau, Praca St. Pölten, Praca Steyr, Praca Stockerau, Praca Traiskirchen, Praca Traun, Praca Villach, Praca Wels, Praca Wiedeń, Praca Wiener Neustadt, Praca Wolfsberg,

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.