Strona główna >> Aktualności

Aktualny kurs Ethereum w PLN | Ile warte jest ETH?

Aktualny kurs Ethereum w PLN | Ile warte jest ETH? Cały rynek kryptowalut spodziewa się, że cena ETH osiągnie znaczący poziom w tym niezwykłym dniu z szumem wokół ósmej rocznicy. Ile wart jest ethereum?

Ethereum (ETH), druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, kończy swój ósmy rok w tym tygodniu, 30 lipca. W ciągu tych ośmiu lat stała się wiodącym altcoinem na rynku kryptowalut, a Ethereum jest najbardziej aktywnym blockchainem.

Sieć została uruchomiona 30 lipca 2015 roku. Obecnie Ethereum rozwija ekosystem z ponad 1, 6 mln aktywnych użytkowników tygodniowo i kapitalizacją rynkową w wysokości 226 mld USD. Cały rynek kryptowalut spodziewa się, że cena ETH osiągnie znaczący poziom w tym niezwykłym dniu z szumem wokół ósmej rocznicy.

Najważniejsze informacje o Ethereum

Ethereum to platforma blockchain, która służy do wysyłania i odbierania wartości na całym świecie za pomocą natywnej kryptowaluty, ETH, bez ingerencji osób trzecich. Ale może też zrobić znacznie więcej.

Sieć została zaprojektowana w celu zwiększenia użyteczności kryptowalut poprzez umożliwienie programistom tworzenia własnych zdecentralizowanych aplikacji. Są samowykonalne dzięki zastosowaniu inteligentnych kontraktów.

Inteligentne kontrakty to programy oparte na kodzie, które są przechowywane w łańcuchu bloków Ethereum. Automatycznie wykonują określone funkcje po spełnieniu wcześniej ustalonych warunków. Może to być wszystko, od wysyłania transakcji, gdy ma miejsce dane zdarzenie, po pożyczanie środków po zdeponowaniu zabezpieczenia w wyznaczonym portfelu. 

Kurs ETH

W chwili pisania tego tekstu, aktualny kurs Ethereum wynosi 1 871 USD, przy wzroście o ponad 0, 74% w ciągu ostatnich 24 godzin. Według danych CoinMarketCap, dzienny wolumen obrotu ETH osiągnął 3, 6 mld USD, odnotowując spadek o 10, 64%.

W 2023 roku cena ETH wykazywała wiele wzlotów i upadków. W kwietniu po raz pierwszy w tym roku osiągnęła poziom 2 000 USD. Wzrosła do poziomu 2 120 USD i utrzymywała się na tym poziomie przez trzy dni. Następnie, 14 lipca, po trzech miesiącach, ETH po raz drugi w tym roku osiągnął poziom 2 000 USD, osiągając maksimum na poziomie 2 028 USD.

Prognoza cen ETH

Przewiduje się, że cena ETH wzrośnie w 2023 roku. Panel 29 ekspertów z branży fintech i kryptowalut przewiduje, że ETH osiągnie 2 741 USD, a następnie spadnie nieznacznie do 2 451 USD pod koniec roku.

Dyrektor generalny Omnia Markets, Mitesh Shah, zgadza się z konsensusem panelu. Prognozuje na koniec roku 2 400 USD. Jako kluczowy czynnik, który wpłynie na trend cenowy ETH, wymienia wzrost ceny bitcoina napędzany przez adopcję instytucjonalną. 

Tommy Honan, szef produktu Swyftx, jest bardziej optymistyczny. Prognozuje cenę na koniec roku na poziomie 2 500 USD. Przypisuje wzrost udanej aktualizacji Ethereum do modelu proof-of-stake. 

Patrząc dalej w przyszłość, panel przewiduje, że ETH będzie wart średnio 5 845 USD do końca 2025 roku, a następnie gwałtownie wzrośnie do 16 414 USD do końca 2030 roku.

Rzeczywiste zastosowania Ethereum

Ethereum ma wiele praktycznych zastosowań. Na przykład, większość nowych altcoinów opiera się na blockchainie Ethereum i ma standard ERC-20. Sieć daje jednak dużo więcej możliwości:

  • Systemy głosowania opierają się na blockchainie Ethereum. Wyniki sondaży są publicznie dostępne. Zapewniają przejrzysty i uczciwy proces demokratyczny poprzez wyeliminowanie nadużyć związanych z głosowaniem.
  • Ethereum jest szeroko stosowane w systemach bankowych. Dzięki zdecentralizowanemu systemowi, hakerom trudno jest uzyskać nieautoryzowany dostęp. Umożliwia również płatności w sieci opartej na Ethereum, więc banki wykorzystują ją jako kanał do dokonywania przekazów pieniężnych i płatności.
  • Wdrożenie Ethereum w transporcie pomaga w śledzeniu ładunku i zapobiega niewłaściwemu rozmieszczeniu lub podrabianiu towarów. Ethereum zapewnia ramy weryfikacji i śledzenia dla każdego zasobu wymaganego w typowym łańcuchu dostaw.
  • Dzięki inteligentnym kontraktom umowy są utrzymywane i wykonywane bez żadnych zmian. Tak więc w branży, która ma rozdrobnionych uczestników, podlega sporom i wymaga obecności kontraktów cyfrowych, Ethereum może być wykorzystywane jako technologia do opracowywania inteligentnych kontraktów i cyfrowego rejestrowania umów i opartych na nich transakcji.

Podsumowanie

W ostatnim czasie cena ETH oscyluje wokół poziomu 1 800 USD. Wśród ekspertów dominują optymistyczne nastroje odnośnie przyszłości kryptowaluty. Prognozy zakładają wzrost wartości monety zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. 

Nie zapominajmy jednak, że rynek kryptowalut jest nieprzewidywalny. Nie ma gwarancji, że pozytywne prognozy się sprawdzą. Równie prawdopodobne jest, że ceny zaczną spadać. Traktuj prognozy jako podpowiedź, a nie wyrocznię.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 1558 razy | 31-07-2023 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.