Strona główna >> Aktualności

Ile zarabia dekarz w Norwegii? Gdzie szukać ofert pracy?

Ile zarabia dekarz w Norwegii? Gdzie szukać ofert pracy? Chcesz wiedzieć, ile zarabia dekarz w kraju fiordów? Zazwyczaj zależy to od Twoich kompetencji oraz doświadczenia, jakie masz w tej branży. Jednak bez względu na to i pod względem finansowym może być opłacalna praca w Norwegii. Dekarz to pożądany zawód, więc wystarczy, że będziesz wiedział, gdzie szukać ogłoszeń, a dzięki temu szybko znajdziesz satysfakcjonującą pracę w Norwegii. Pomogą Ci w tym także nasze wskazówki.

Ile zarabia dekarz – Norwegia?

Warto zaznaczyć, że od 1 lipca 2022 roku obowiązują nowe stawki godzinowe brutto w branży budowlanej, do której zaliczany jest też dekarz. Ile zarabia obecnie ten specjalista? Decydującym kryterium jest doświadczenie oraz posiadane kwalifikacje. Na podstawie obecnych stawek, jako dekarz możesz zarobić:

 • wykwalifikowani dekarze – 220 NOK;
 • niedoświadczeni i niewykwalifikowani pracownicy – 188, 40 NOK;
 • niewykwalifikowani pracownicy z przynajmniej rocznym stażem pracy na budowie – 206, 50 NOK;
 • pracownicy poniżej 18. roku życia – 132, 50 NOK.

Na podstawie tych stawek wynika, że miesięczne zarobki dekarza w Norwegii wynoszą średnio 38 330 NOK. Jednak dodatkowo możesz podnieść te zarobki, jeśli będziesz korzystać z nadgodzin, które wynoszą przynajmniej 40% stawki wpisanej w umowie. Jednak na pewno nie będzie ich zbyt wiele, bo norweskie prawo wskazuje, że w ciągu 7 dni możesz mieć maksymalnie 10 dodatkowych godzin pracy, a w ciągu 4 tygodni 25 godzin.

Praca dekarz Norwegia – od czego zależą zarobki?

Praca, Norwegia, dekarz – te hasła wyraźnie wskazują na wysokie zarobki, które jednak zależą od wielu czynników. Dowiedz się, co wpływa na Twoje miesięczne zarobki w kraju fiordów!

 • Doświadczenie – jest niezbędne podczas ustalania obowiązującej stawki, ma ogromny wpływ na jej wysokość.
 • Kwalifikacje – to kolejny aspekt, który decyduje o wysokości stawki, posiadane certyfikaty czy uprawnienia z pewnością wpłyną na to, ile zarobisz, jako dekarz w Norwegii.
 • Lokalizacja – pamiętaj, że wysokość zarobków może się różnić w zależności od miasta. Zazwyczaj najwięcej zarobisz w dużych miastach na południu Norwegii.

Praca dla dekarza Norwegia – gdzie znaleźć ofertę? 

Interesuje Cię praca dla dekarza w Norwegii? W takim razie niezbędne jest to, żebyś znalazł bezpieczną i satysfakcjonującą ofertę. Gdzie najlepiej szukać ofert? Najczęściej osoby poszukujące pracy w Norwegii korzystają z pomocy renomowanych pośredników jak JobbAssistance. To znacznie bezpieczniejsza opcja od przypadkowych ogłoszeń, które są dostępne w Internecie. Dzięki temu nie musisz też znać angielskiego czy nawet osobiście kontaktować się z potencjalnym pracodawcom. Zamiast Ciebie zajmą się tym doświadczone osoby, a Ty po prostu musisz przejść etap rekrutacji i zdecydować się na firmę, która zapewni Ci najkorzystniejsze warunki współpracy.

Gdzie jeszcze znajdziesz pracę jako dekarz? Norwegia, wysokie zarobki oraz przyjazne warunki pracy – właśnie to są wymagania wielu osób, które decydują się na wyjazd do kraju fiordów. 

Dobrym sposobem na znalezienie dobrze płatnego zajęcia jest skorzystanie z poleceń rodziny, przyjaciół i znajomych. Dzięki temu z wiarygodnego źródła dowiesz się, czy pracodawca jest uczciwy, wypłacalny, a do tego dba o bezpieczeństwo pracowników. Jeśli jednak nie masz takich znajomości, to możesz skorzystać z serwisów ogłoszeniowych. Pamiętaj, żeby jeszcze przed wyjazdem ustalić wszystkie szczegóły z pracodawcą – dotyczące zarobków, zakwaterowania i godzin pracy.Poza tym sprawdź opinie na temat tej firmy na grupach przeznaczonych dla Polaków pracujących w Norwegii.


Pracy jako dekarz możesz też szukać już po przyjeździe do Norwegii np. na stronie tamtejszego odpowiednika biura pracy.

Jakie obowiązki w Norwegii ma dekarza?

Zarobki jako dekarz w Norwegii w dużym stopniu zależą od Twoich umiejętności, ponieważ decydują o tym, jakie zadania będziesz mógł wykonywać na budowie. Przekonaj się, jakie obowiązki zazwyczaj ma dekarz:

 • krycie dachów,
 • ocena jakości materiałów, które są wykorzystywane do robót blacharsko-dekarskich,
 • wykonywanie izolacji dachowych i styropianowych,
 • montowanie rur spustowych i rynien,
 • obijanie blachą drewnianych elementów,
 • wykonywanie inwentaryzacji, obmiarów, przedmiarów, a także rozliczeń ukończonych prac dekarskich,
 • ustalanie na podstawie rysunków materiałów, narzędzi czy rodzajów prac dekarskich trzeba wykorzystać do wykonania zadania.

Podsumowanie

Popularnym miejscem pracy jest Norwegia. Dekarz w kraju fiordów może liczyć na średnie zarobki w granicy 35-38 tys. NOK, ale wiele zależy od tego, jakie masz doświadczenie i kompetencje. Taka płaca wiąże się też z wysokimi wymaganiami wobec pracowników np. koniecznością pracy na wysokościach i obsługi specjalistycznych sprzętów. Jeśli wiesz, jak to robić, to zacznij szukać pracy z pomocą profesjonalnej agencji, ogłoszeń na stronach z ogłoszeniami lub NAV. Teraz wiesz już, czy praca jako dekarz w Norwegii jest opłacalna, jakie zapewnia warunki pracy i gdzie należy szukać ogłoszeń.

Tekst powstał we współpracy z Arturem Jemiołem z JobbAssistance.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 1395 razy | 08-07-2023 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.