Strona główna >> Aktualności

Pandemia strachu i bieda w Polsce Kryzys stulecia

Pandemia strachu i bieda w Polsce Kryzys stulecia Histeria medialna wywołana pandemią spowodowała zatrzymanie gospodarki. Precedens niespotkany w historii ludzkości. Czaka nas bieda, jakiej nie zaznaliśmy. Kogo i kiedy dotknie recesja dowiesz się w dalszej części artykułu.
Bez względu na to czy oglądasz TVP, Polsat, TVN czy TV Trwam, wszędzie jest jednoznaczny przekaz. Nie zawsze można wyrzucić TV z domu, ale usunąć wszystkie kanały z propagandą jak najbardziej.

Fałszywa pandemia?


Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do autentycznośći przekazów medilnych, niech oglądnie filmy na youtube. Proszę w wyszukiwarkę wpisać "Fałszywa pandemia". Jeden z lepszych filmów "Pandemia strachu i bieda w Polsce - Kryzys stulecia" ma już ponad 2 mln odsłon. Film w prosty i przystępny sposób opisuje dla lemingów praktyki manipulacyjne stosowane przez media.

Pandemia strachu i bieda w Polsce Kryzys stuleciaKliknij aby powiększyć
Są nimi między innymi:
- obrazy trumien - tylko że to są trumny sprzed kilku lat po zatopieniu statku z imigrantami. Za takie manipulacje redakcje dopuszczające tego procederu powinny trafić do więzienia.
- manekiny na łóżkach operacyjnych zamiast ludzi
- reporterka ubrana w skafander, a przed nią kamerzysta w cywilnym stroju
- puste szpitale
- zdjęcia szpitali z Włoch prezentowane jako nakręcone w USA

Kiedy dotknie nas recesja?


Część z nas już odczuwa skótki zatrzymania gospodarki. Na pierwszej linii frontu jest branża transportowa obsługująca kraje europejskie. Wraz z nią robi się coraz ciaśniej dla branży transportowej wewenątrz kraju. Kolejną ofiarą są właściciele i pracownicy gastronomii oraz usług. Pozostała część gospodarki zaciska pasa i szuka sposobów na ocalenie biznesu. Żadne "betonowe koła tarczy antykryzysowej" w tym nie pomogą.
Kiedy kryzys odczuwalny jest przez społęczeństwo? Kilka faktów:
- krach na giełdzie z 1929r w USA był odczuwalny przez społęczeństwo dopiero w 1932 roku w USA.
- W Niemczech recesję odczuto w 1933 roku.
- W Polsce recesja przyszła dopiero po 6 latach w 1935 roku.
- Ostatni kryzys z 2008 roku był odczuwalny niemal od razu w USA, z opóźnieniem w UE i praktycznie był niezauważalny w Polsce. Ucierpiały głównie osoby posiadające kredyty mieszkaniowe. Spowodowało to załamanie cen nieruchomości, odpływ kapitału z rynku i powolną stagnację gospodarczą.

Obecna sytuacja jest niespotykana dotychczas. Zatrzymały się rynki zbytu. Rolnicy utylizują żywność, której nie mogą sprzedać lub zebrać z braku rą do pracy. Ceny żywności w sklepach rosną z powodu braku dostaw. Trudno jednoznacznie określić jakąkolwiek datę finansowego odczucia skótków "fałszywej pandemi". Sytuacja jest dynamiczna, rząd z dnia na dzień zmienia cyfry w nazewnictwie tarczy antykryzyowej zwanej przez przedsiębiorców i opozycję "betonowym kołem antykryzysowym". Chłopcy z Wiejskiej zdają się czekać na wytyczne od panów wyżej ustawionych w hierarchi. Można przypuszczać, że do końca roku przeciętny Kowalski nie odczuje zbytnio obecnej sytuacji. Są zapomogi z państwa, zasiłki, opiekuńcze, postojowe. Większość ludzi zachowała swoje miejsca pracy. Przedsiębiorcy nauczeni brakiem rąk do pracy w ostatnich latach, wstrzymują się ze zwolnieniami. Szczyt biedy przewidywny jest na 2024 rok. Jednak biorąc pod uwagę przyspieszenie wydarzeń w ostatrnich latach, śmiało można przyjąć przyszły 2021 rok za początek biedy w Polsce i Europie.

W 2021 roku przewiduję odczucie receji przez większość społeczeństwa. Skończą się zasiłki, zapomogi od rządu, przedsiębiorcy zaczną masowo zwalniać pracowników bądź bankrutować. To będzie efekt domina. Gospodarka stanęła. Do budżetu państwa przestały wpływać podatki. Urosły do niebotycznych sum wydatki.

Co nas czeka w czasie recesji?


Optymistycznie czeka nas powtórka z początka lat 90tych. Gigantyczne 30+ % bezrobocie, bieda i przestępczość. W pesymistycznej wersji dojdzie do zmiany ustroju. Przypomnijmy że ostatnia recesja dała ludzkośći 2 wojny światowe i zmiany ustrojów w wielu krajach.
Czeka nas konfiskata ostatnich oszczędność. Polacy mają na kontach bankowych od 800 do 900 miliardów złotych. Podatki i hiperinflacja to część z możliwości, z której skorzystają chłopcy w garniturach.

Kto najmniej odczuje skutki recesji?


- Budżetówka, to miejsce mlekiem i miodem płynące. Nawet w recesji armia urzędników będzie miała się bardzo dobrze. Przecież nikt nie zamknie choćby 1 z 10 urzedów. W małych miasteczkach bardzo potrzebne są Urzędy Gminy, Miasta i Starostwa Powiatowe.
- Branża handlująca żywnością będzie miała zwiększone zyski. Nie od dziś wiadomo, że w dobie kryzysu namiaską luksusu jest żywność. Społeczeństwa nie stać na wycieczki, remotny, auta. Namiastką luksusu i przyjemności jest droższa żywność. Poza tym po "fałszywej pandemii" ludzie większą uwagę przykłądają do żywności.
- Mali producenci rolni mogą liczyć na zwiększenie sprzedaży i zapotrzebowania na ekologiczne produkty. Duzi producenci rolni mogą mieć problemy z płynnością sprzedaży produktów rolnych i cenami poniżej kosztów produkcji.
- Branża IT nie powinna odczuć negatywnych skótków zastoju gospodarki.

Redakcja serwisu praca4u.net
~Gosc | Czytano 9505 razy | 06-05-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.