Strona główna >> Aktualności

Plusy i minusy pracy blisko granicy

Plusy i minusy pracy blisko granicy Mieszkańcy terenów przygranicznych są w usytuowanej pozycji na europejskim rynku pracy. Mogą mieszkać w Polsce i wykonywać pracę w sąsiednim kraju np w Czechach lub Polsce. Jeśli pracujesz za granicą i przynajmniej raz w tygodniu wracasz do Polski to jesteś pracownikiem przygranicznym. W dalszej części artykułu poznasz plusy i minusy pracy przy granicy. dowiesz się także jak szukać pracy blisko granicy.

Plusy i minusy pracy przygranicznej.


Mieszkańcy terenów przygranicznych mają możliwość praca za granicą i jednoczesnego mieszkania w swoim domu. Głównym powodem podejmowania pracy poza granicą są duże różnice w zarobkach. Zarówno w Niemczech jak i w Czechach zarobki i kultura pracy jest na wyższym poziomie. Niższe koszty utrzymania w Polsce rekompensują transport do pracy. Każdego dnia setki tysięcy Polaków przemieszcza się do przygranicznych miejscowości.
Praca za granicą blisko domu oprócz niewątpliwych korzyści finansowych, pozwala uniknąć rozłąki z rodziną i znajomymi. Przygraniczny pracownicy w Niemczech mogą liczyć na wysokie zasiłki i świadczenia socjalne.

Największą wadę pracy w kraju przygranicznym są dojazdy do pracy. Mając jednak na uwadze rozwiniętą sieć autostrad u naszego zachodniego sąsiada, zarówno bezpieczeństwo jak i komfort przemieszczania się jest po stronie pracowników transgranicznych. Sprawdź oferty pracy w Niemczech. Pracownicy pracujący w Czechach mogą liczyć na zorganizowany transport przez pracodawcę. Zakładowe busy i autobusy każdego dnia dowożą przygranicznych pracowników do czeskich fabryk i zakładów pracy.

Przeczytaj także Praca za granicą w Niemczech, a zatrzymanie gospodarki 2020 / 2021.

W jakich branżach znajdziesz pracę przy granicy?


niemiecka stolice Berlin
Fot. Panorama Berlina, połóżonego blisko granicy z Polską.


Bardzo dużo ofert pracy znajdziesz w okolicach Berlina. Stolica Niemiec nieustannie przyciąga nowych inwestorów. Jednym z nich jest powstająca fabryka Tesli. Oprócz pracy na produkcji, polscy pracownicy przygraniczni mogą liczyć na zatrudnienie w sektorze opieki medycznej. Starzejące się niemieckie społeczeństwo stale potrzebuje opiekunek do osób starszych.
Nasi południowi sąsiedzi mają ogromny deficyt rąk do pracy w fabrykach. Dobrze płatną pracę w Czechach dostaniesz od ręki. Jednym z największych pracodawców są zakłady Skody zlokalizowane w Mlada Boleslav, w których zatrudnienie znajdują mieszkańcy południowej części województwa dolnośląskiego.

Rok 2020 i nadchodzący 2021 wywraca do góry nogami gospodarki wszystkich krajów na świecie. Wspomniana branża motoryzacyjna będzie w regresie. Podobnie wygląda cała branża turystyczna i hotelarska, która dotychczas generowała duże ilości miejsc pracy.

Podsumowując praca za granicą blisko domu w branżach nie dotkniętych obostrzeniami jest świetnym wyborem. Zarówno kwestie finansowe jak i możliwość rozwoju kariery przemawiają za ofertami pracy w Niemczech oraz w Czechach.
~Gosc | Czytano 388 razy | 03-11-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2021 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ