Praca w Niemczech - Dam pracę

Strona główna >> Niemcy >> Dam pracę


Praca w Niemczech 2024 - najnowsze oferty pracy

Praca za granicą w Niemczech.


Niemcy są dużym krajem z ogromnym, prawie 50 milionowym rynkiem pracy. Rozwinięta gospodarka, niski poziom bezrobocia poniżej 5% oraz bliskość granicy, sprawia że praca w Niemczech jest bardzo atrakcyjna dla Polaków. Co czwarty emigrant z Polski wybiera pracę u naszych zachodnich sąsiadów, dającą szansę na rozwój i poprawę sytuacji materialnej. My też uważamy, że praca w Niemczech to świetny wybór. Niemcy bardzo długo zwlekały z otworzeniem swojego rynku pracy dla naszych rodaków. Od 1 maja 2011 roku niemiecki rynek pracy otworzył się dla polskich obywateli. Aby pracować w Berlinie, Dortmundzie, Monachium lub innym niemieckim mieście nie są już wymagane żadne zezwolenia. Biorąc pod uwagę stosunkowe niskie koszty żywności i zakwaterowania, dobre zarobki oraz możliwość dojazdów, Niemcy stają się jednym z najlepszych kierunków poszukiwania zatrudnienia.

praca w Niemczech

Oferty pracy w Niemczech. Najpopularniejsze branże w Niemczech


Niemiecka gospodarka stale potrzebuje pracowników odznaczających się sumiennością i pracowitością. Nigdzie w Zachodniej Europie nie ma tak dużego deficytu rąk do pracy. Wraz z rozwojem gospodarczym i starzejącym się społeczeństwem, luka stale się powiększa i łatana jest emigrantami. Największe zapotrzebowanie jest na fachowców budowlanych, opiekunki osób starszych oraz sezonowe prace w rolnictwie. Wyjątkowo dobrze rozwinięty przemysł pilnie poszukuje pracowników produkcyjnych. Zatrudnienie znajdą specjaliści oraz niewykwalifikowani pracownicy w takich zawodach jak:

praca w Niemczech na budowie

 • murarz

 • spawacz

 • glazurnik

 • brukarz

 • mechanik

 • lakiernik

 • pakowacz

 • elektryk

 • kierowca kat B oraz CE

 • magazynier

 • pakowacz

 • sezonowy pracownik rolny

 • hotelarz

 • kucharz i pomoc kuchenna

 • opiekunka osób starszych

 • lekarz i pielęgniarka

 • specjalista IT


To dziś najbardziej poszukiwane zawody w Niemczech. Oferty pracy w Niemczech nie są tak atrakcyjne jak np w Danii, Szwajcarii czy Norwegii, ale średnia płaca jest i tak 3 - 4 krotnie wyższa niż w Polsce. Kultura pracy, szanowanie pracownika - o ile nie trafi się na "folksdojcza" jest na bardzo wysokim poziomie, podobnie jak w innych zachodnich krajach. Polskim pracodawcom daleko do zachodniego traktowania pracowników i standardów zatrudnienia. Pracodawcy często oferują zakwaterowanie także wspólne kwatery dla pary.
Analitycy niemieckiego rynku pracy przewidują, że do 20230 roku starzejące się społeczeństwo oraz rozwijająca się gospodarka będzie potrzebowała około 10 milionów nowych pracowników.

Praca w Niemczech bez języka.


praca sezonowa w Niemczech

Często w serwisie praca4u.net publikowane są oferty pracy w Niemczech bez znajomości jęz. niemieckiego. Dużym zainteresowaniem cieszy się praca w Niemczech bez znajomości języka przy pracach sezonowych w rolnictwie i ogrodnictwie: słynna praca przy szparagach, truskawkach i jabłkach. Bez znajomości języka znajdziemy także zatrudnienie na produkcji i pakowaniu. Pomoce kuchenne, pokojówki i osoby sprzątające także znajdą pracę bez języka. Chociaż można znaleźć pracę w Niemczech w innych branżach bez znajomości języka, będzie to mniej płatna i sezonowa posada np w opiece nad osobami starszymi. Czasami niemieccy pracodawcy poszukują grupy osób, z których tylko 1 musi znać komunikatywnie język. Osoby nie znające języka mogą skorzystać z ofert agencji pracy, które zatrudniają grupy osób z Polski w towarzystwie niemieckojęzycznego koordynatora.

Niemcy, podobnie jak Austriacy i Szwajcarzy wymagają od pracowników znajomości języka niemieckiego. Znajomość języka jest kluczową barierą wejścia na niemiecki rynek pracy. Zacznij pracę w Niemczech i podszkol swój język. Bardzo dużo Polaków nauczyło się języka podczas wykonywania pracy zawodowej. Kilkanaście lat nauki języka w szkole może być warte mniej niż rok czasu pracy i życia za granicą i codzienne obcowanie z językiem. Znajomość języka niemieckiego zwiększa nasze szanse na otrzymanie wymarzone pracy oraz przyszły awans zawodowy i wyższe zarobki.

Jak szukać pracy w Niemczech?


Najwygodniejszą i najskuteczniejszą metodą poszukiwania pracy w Niemczech jest przeglądanie ofert pracy w internecie np poprzez serwis praca4u.net. Rozwinięta technologia umożliwia nam szukanie pracy wprost ze swojego smartfona w każdym miejscu. Przygotuj CV w języku niemieckim oraz świadectwa pracy.

Kolejną skuteczną metodą szukania pracy w Niemczech jest uruchomienia kontaktów z rodziną i znajomymi. U naszych zachodnich sąsiadów przebywa ogromna ponad milionowa rzesza Polaków. Wśród nich z pewnością jest ktoś z Twojej rodziny lub dobrych znajomych. Praca po znajomości jest dużo pewniejsza i bezpieczniejsza niż inne formy zatrudnienia.

Praca w Niemczech na portalu praca4u.net


Dlaczego warto korzystać z ofert pracy zamieszczanych na portalu praca4u.net? Przede wszystkim umożliwiamy publikację tylko i wyłącznie zweryfikowanym pracodawcom i agencjom pracy. Kilkanaście lat doświadczenia w pośrednictwie pracy pozwala nam oferować Państwu bezpieczne ofert pracy. Każdego dnia publikujemy aktualne oferty pracy od niemieckich pracodawców oraz pracowników poszukujących zatrudnienia.

Od kilkunastu lat skutecznie pośredniczymy między niemieckimi pracodawcami i osobami poszukującymi zatrudnienia w Niemczech. W naszej bazie nieodpłatnych ogłoszeń, najwięcej jest ofert pracy w Niemczech. Nie jedź do Niemiec w ciemno. Skorzystaj z ofert pracy zweryfikowanych pracodawców oraz agencji zatrudnienia. Znajdź wymarzoną i dobrze płatną pracę w Niemczech, która podniesie komfort i materialny standard życia.

Oprócz ofert zatrudnienia publikujemy przydatne poradniki dla osób poszukujących pracy za granicą. Szczególnie polecamy artykuły specjalisty od niemieckiego rynku pracy:


Dodaj ogłoszenie do działu Dam pracę :

Musisz się zalogować / zarejestrować, aby dodać ogłoszenie
Zaloguj / zarejestruj sięPraca w Niemczech z podziałem na oferty pracy w największych miastach

Praca Aachen, Praca Augsburg, Praca Bergisch Gladbach, Praca Berlin, Praca Bielefeld, Praca Bochum, Praca Bonn, Praca Bottrop, Praca Brema, Praca Bremerhaven, Praca Braunschweig, Praca Chemnitz, Praca Chociebuż, Praca Darmstadt, Praca Dortmund, Praca Dresden, Praca Duisburg, Praca Düsseldorf, Praca Erfurt, Praca Erlangen, Praca Essen, Praca Frankfurt am Main, Praca Freiburg im Breisgau, Praca Fürth, Praca Gelsenkirchen, Praca Gera, Praca Göttingen, Praca Hagen, Praca Halle, Praca Hamburg, Praca Hamm, Praca Hannover, Praca Heidelberg, Praca Heilbronn, Praca Herne, Praca Hildesheim, Praca Ingolstadt, Praca Jena, Praca Karlsruhe, Praca Kassel, Praca Kiel, Praca Koblenz, Praca Köln, Praca Krefeld, Praca Leverkusen, Praca Leipzig, Praca Lübeck, Praca Ludwigshafen am Rhein, Praca Magdeburg, Praca Mannheim, Praca Moers, Praca Moguncja, Praca München, Praca Mönchengladbach, Praca Mülheim an der Ruhr, Praca Münster, Praca Neuss, Praca Nürnberg, Praca Oberhausen, Praca Offenbach am Main, Praca Oldenburg, Praca Osnabrück, Praca Paderborn, Praca Pforzheim, Praca Potsdam, Praca Ratyzbona, Praca Recklinghausen, Praca Remscheid, Praca Reutlingen, Praca Rostock, Praca Saarbrücken, Praca Salzgitter, Praca Siegen, Praca Solingen, Praca Stuttgart, Praca Trewir, Praca Ulm, Praca Wiesbaden, Praca Witten, Praca Wolfsburg, Praca Wuppertal, Praca Würzburg,

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.