Strona główna >> Aktualności

W 2023 roku czeka nas dwukrotna podwyżka płacy minimalnej

W 2023 roku czeka nas dwukrotna podwyżka płacy minimalnej W przyszłym roku czekają nas podwyżki płacy minimalnej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jedna podwyżka planowana jest na 1 stycznia 2023r., a druga na 1 lipca 2023r. Zobacz o ile wzrośnie najniższa krajowa w Polsce.
W przyszłym roku osoby zarabiające najniższą krajową, otrzymają podwyżkę o 406, 3 zł brutto. Najniższa pensja będzie wynosić 3.416, 3 zł brutto. Jest to najwyższy wzrost płacy minimalnej w ostatnich latach. Przypomnijmy, że w 2020 roku najniższa pensja wzrosła o 350 zł brutto.

Z powodu wysokiej inflacji podwyżka najniższej płacy będzie dwukrotna. Pierwszą podwyżkę otrzymamy z dniem 1 stycznia, a drugą od 1 lipca 2023r. Pojawiają się jednak uzasadnione obawy o wpływ tak wysokich podwyżek na wzrost inflacji. Będziemy mieć do czynienia ze spiralą płacowo inflacyjną.

Osoby zarabiające najniższą pensję będą z pewnością tymczasowo zadowolone. Sprawdź ile wynosi najniższa krajowa. Pozostała część społeczeństwa odczuje utratę wartości oszczędności oraz coraz mniejszą różnicę między swoją pensją, a najniższą na rynku.

Polecamy artykuł najniższa krajowa, w którym podajemy jak zmieniała się wartość pensji na przestrzeni ostatnich dwóch dekad.
~Gosc | Czytano 2295 razy | 20-06-2022 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.