Strona główna >> Aktualności

Szukasz alternatywy dla opryskiwaczy ręcznych i spalinowych? Mamy coś dla ciebie!

Szukasz alternatywy dla opryskiwaczy ręcznych i spalinowych? Mamy coś dla ciebie! Czeka na nas pierwszy wiosenny spray. Jak wiadomo, nawet przy regularnej i właściwej pielęgnacji sadu czy ogrodu prędzej czy później pojawią się szkodniki. Ważne jest, aby jak najszybciej zapobiegać ich szkodliwym skutkom. Dlatego oprócz doboru odpowiedniej substancji ochronnej w postaci sprayu należy zwrócić uwagę również na dobry, w pełni funkcjonalny opryskiwacz.
Z naszego artykułu dowiesz się, jak wykorzystać opryskiwacz ogrodowy, aby przygotować się do pierwszej walki ze szkodnikami. Pamiętaj, jak ważne jest zachowanie odpowiednich środków ostrożności i dbanie o plony w przydomowym ogródku, działce czy sadzie! Dzięki odpowiedniej pielęgnacji Twoje plony będą doskonałe dzięki innowacyjnym i nowoczesnym opryskiwaczom, które warto mieć już dziś!

Opryskiwacz ogrodowy - jaki wybrać

Opryskiwacze ogrodowe mogą być stosowane w każdym, nawet najmniejszym domu. Nawet jeśli nie masz podwórka, szklarni lub tunelu foliowego, możesz napotkać owady na balkonie lub patio. Większość osób zna opryskiwacze głównie prze to, że środkami, które znajdują się w ich wnętrzu spryskuje się rośliny w celu ich ochorny, lecz świetnie sprawdzają się one również jako urządzenia do opryskiwania płynnymi nawozami. Nadają się również do oprysku powierzchniowego na roślinach wymagających stałego nawodnienia. Wybór opryskiwaczy na rynku jest ogromny. Podpowiadamy, który opryskiwacz ogrodowy wybrać, najlepiej odpowiadający Twoim indywidualnym potrzebom i możliwościom. Jak większość opryskiwaczy, są one dostępne w różnych rozmiarach i typach. Opryskiwacze akumulatorowe to najlepsze rozwiązanie dla większych powierzchni, takich jak ogrody, pola czy sady. Do opryskiwania mniejszych powierzchni wystarczą opryskiwacze ręczne, natomiast małe opryskiwacze o pojemności od 0, 5 do 2 litrów mogą być stosowane do roślin na balkonach i tarasach.

Opryskiwacze ogrodowe ręczne - rodzaje

Najpopularniejszym obecnie ręcznym opryskiwaczem ogrodowym jest opryskiwacz ciśnieniowy. Sposób jego działania jest prosty - ciecz pompowana jest rękami, a wzrost ciśnienia powoduje jej ucieczkę. Ręczne opryskiwacze ogrodowe cieszą się dużą popularnością poprzez bezpieczną, łatwą i wygodną obsługę. Różnią się głównie sposobem noszenia. Wśród opryskiwaczy ciśnieniowych dostępnych obecnie na rynku znajdziesz opryskiwacze naramienne. Jest to poręczny spray, sprawdzający się bardzo dobrze przy opryskach dużych obszarów. Jego obsługa polega na pompowaniu jedną ręką cieczy drugą natomiast wykonywany jest natrysk. Dodatkowo warto wyposażyć się w długą włucznie, gdyż w ten sposób będziesz w stanie zajrzeć w każdy zakamarek.

Opryskiwacz spalinowy - alternatywa dla opryskiwaczy ręcznych

Opryskiwacz spalinowy to jeden z najwygodniejszych urządzeń tego typu. Podczas korzystania z niego nie musimy używać dużej ilości sił, a paliwo sprawia, że jesteśmy dzięki niemu w stanie dokładnie w krótszym czasie przeprowadzić opryski. Możemy go także spotkać pod postacią plecaka. Opryskiwacz plecakowy doskonale sprawdza się na większych powierzchniach takich jak ogrody, pola, czy także sady. Warto także przemyśleć również zakup opryskiwacza spalinowego z dodatkowymi kołami. Ceny opryskiwaczy ogrodowych ręcznych ciśnieniowych wahają się od 10 do 200 zł. Natomiast opryskiwacze spalinowe kosztują od 400 do nawet 1000 zł.

Opryskiwacze plecakowe - pojemność, budowa

Wszystkie opryskiwacze, niezależnie od tego, czy są to opryskiwacze ręczne czy silnikowe, składają się z następujących elementów: zbiornika na ciecz, pompy, zaworu, przewodu ssawnego, filtru, przewodu tłocznego, lancy i dyszy oraz rozpylacza. Opryskiwacze plecakowe mają zwykle pojemność od 12 do 20 litrów. Do opryskiwania mniejszych powierzchni najlepszym rozwiązaniem będzie butelka z rozpylaczem o pojemności od 12 do 15 litrów, idealna do ogrodnictwa i dużych upraw.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 2772 razy | 24-02-2022 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2023 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.