Strona główna >> Aktualności

Outsourcing usług sprzedażowych - na czym polega i jakie są jego zalety

Outsourcing usług sprzedażowych - na czym polega i jakie są jego zalety Zastanawiasz się czym jest outsourcing usług sprzedażowych? Jeśli tak, to świetnie się składa. Poznasz najpopularniejsze obszary outsourcingu. Z artykułu dowiesz się także na czym polega outsourcing usług sprzedażowych oraz jakie są jego zalety.

Czym jest outsourcing?

Outsourcing to angielski skrót od outside resource using. Dosłownie oznacza wykorzystanie zasobów zewnętrznych. Jako pierwszy ideę outsourcingu wdrożył Henry Ford, który w 1923r. wypowiedział słynne zdanie "Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my". Współcześnie outsourcing jest kluczowym elementem zarządzania w przedsiębiorstwach. Pozwala optymalizować koszty, zwiększać wydajność oraz przede wszystkim konkurencyjność. Dzięki outsourcingu firmy mogą skupiać się jedynie na strategicznych działaniach firmy, a proste prace zlecać wyspecjalizowanym firmom zewnętrznym.

strong>Najpopularniejsze obszary outsourcingu:

- audyty i szkolenia
- kadry, płace i podatki
- transport i zaopatrzenia
- usługi informatyczne
- outsourcing usług sprzedażowych
- obsługa klienta
- reklama

Jak działa zewnętrzny dział handlowy?

Outsourcing usług sprzedażowych to zewnętrzny dział handlowy, który jest coraz częściej stosowany przez firmy. Jest również najdynamiczniej rozwijającym się obszarem w relacjach B2B. Zewnętrzny dział sprzedaży z kadrą doświadczonych przedstawicieli handlowych oraz osób obsługujących klienta, doskonale realizuje plany sprzedaży nowoczesnych firm.
Z outsourcing działu sprzedaży najczęściej korzystają firmy, które nie posiadają w swoim zespole handlowców i jednocześnie chcą wprowadzić na rynek nowy towar lub usługę. Zewnętrzne firmy w ramach outsourcingu zapewniają kompleksową reklamę oraz profesjonalną sprzedaż przy wykorzystaniu doświadczonej kadry.

Jakie są zalety outsourcingu?

Firmy korzystające z usług outsourcingu nie tracą czasu na szukanie i szkolenie pracowników. Dodatkowo nie muszą zapewniać sprzętu do pracy. Wbrew pozorom są to często kosztowne narzędzia takie jak samochody czy komputery. Wszystkim zajmują się firmy zewnętrzne. Dzięki outsourcingowi redykujemy koszty. Bardzo często korzystanie z zewnętrznych firm, jest jedyną opcją dostępu do fachowców, na których zatrudnienie nie byłoby nas stać. Przykładem mogą być specjaliści IT oraz nowych technologii.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zewnętrznej firmy?

Outsourcing to jednak nie tylko same zalety, ale także zagrożenia. Największym jest utrata niezależności oraz kontroli nad działalnością firmy. W grę wchodzą także poufne dane firmy, które bezwzględnie należy chronić. Przy wyborze firmy zewnętrznej należy skupić się na doświadczeniu oraz referencjach. Istotna jest też dobrze przygotowana umowa, która szczegółowo określa warunki współpracy.

Artykuł partnerski.~Gosc | Czytano 2288 razy | 25-03-2022 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2022 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.