Strona główna >> Aktualności

Na czym polega praca alpinisty przemysłowego?

Na czym polega praca alpinisty przemysłowego? Alpinistyka przemysłowa to dziedzina, która obejmuje szeroki zakres prac realizowanych na dużych wysokościach przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu. Fachowcy pracujący w tej branży muszą posiadać odpowiednie umiejętności, które pozwolą im na bezpieczne i precyzyjne wykonywanie wielu trudnych zadań. Każdy alpinista przemysłowy musi dysponować niezbędnymi uprawnieniami, umożliwiającymi mu obsługę profesjonalnego wyposażenia w miejscach trudno dostępnych.

Specyfika alpinistyki przemysłowej

Alpinistyka przemysłowa jest profesją, która w dużym stopniu bazuje na wspinaczce wysokogórskiej i korzysta z zaawansowanych technik dostępu liniowego. Obejmuje szereg czynności wykonywanych na wysokości, czyli przynajmniej jeden metr nad ziemią. W praktyce alpiniści przemysłowi często podejmują się realizacji usług na wysokościach sięgających kilkudziesięciu metrów, takich jak wszelkiego rodzaju zadania remontowe, montażowe, porządkowe czy budowlane. W Polsce od 2009 roku funkcjonuje Organizacja Techników Dostępu Liniowego, która zrzesza stosujących takie metody przedsiębiorców i pracowników. Celem jej działalności jest zwiększenie bezpieczeństwa pracy na wysokości, a także zapewnienie jej zgodności z wytycznymi Unii Europejskiej oraz standardami prawa krajowego.

Praca alpinisty przemysłowego

Aby efektywnie wykonywać na prace na wysokości, alpiniści przemysłowi muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje. W tym celu kończą specjalistyczne kursy, które pozwalają im na uzyskanie wymaganych uprawnień. Warunkiem koniecznym do realizacji tego rodzaju zadań jest dysponowanie aktualnymi badaniami lekarskimi, wykluczającymi schorzenia uniemożliwiające pracę w zawodzie alpinisty przemysłowego - np. choroby serca, cukrzycę, epilepsję czy przewlekłe problemy z ciśnieniem. Podczas realizacji konkretnych zadań, każdy pracownik musi zostać wyposażony w indywidualne środki ochrony. Należą do nich przede wszystkim kaski i uprzęże, przypinane za pomocą wytrzymałych karabińczyków do liny o udźwigu sięgającym nawet kilku ton.


Usługi konserwacyjne i porządkowe

Alpiniści przemysłowi realizują wiele prac porządkowych i konserwacyjnych w wysokich obiektach, np. biurowcach, kościołach czy galeriach handlowych. Specjaliści wykonujący takie zadania muszą zastosować niezbędny sprzęt liniowy, a także pamiętać o zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Firmy zajmujące się alpinistyką przemysłową realizują różne prace porządkowe na wysokości, w tym mycie okien i świetlików okiennych, czyszczenie elewacji kamiennych, szklanych i aluminiowych czy odkurzanie hal produkcyjnych. Takie usługi realizuje firma Teton, która kieruje swoją ofertę do klientów z całej Polski i Europy. Wszystkie prace przeprowadzane są zgodnie z obowiązującymi standardami, co daje pewność ich wysokiej jakości. Alpiniści przemysłowi mogą wykonać także efektywną konserwację linii produkcyjnych, silosów oraz wielu innych miejsc trudno dostępnych.

Prace remontowe, montażowe i budowlane

Dostęp liniowy pozwala również na realizację różnych prac montażowych, remontowych i budowlanych. Alpiniści przemysłowi mogą zająć się naprawą tynków i uszczelnieniem płyt elewacyjnych, wykonać montaż instalacji p.poż. czy zabezpieczyć elewację przed korozją. Wiele usług przeprowadzanych jest w bardzo specyficznych obiektach, takich jak np. elektrownie wiatrowe. Infrastruktura tego typu konstrukcji wymaga realizacji zróżnicowanych prac, pozwalających na jej sprawne funkcjonowanie. W wielu przypadkach konieczna jest inspekcja turbin wiatrowych, która umożliwia wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w ich pracy. Jeżeli natomiast któryś z elementów ulegnie uszkodzeniom, alpiniści przemysłowi przeprowadzają profesjonalny serwis turbin wiatrowych. Niezależnie od rodzaju usługi, w przypadku obiektów o dużej wysokości zawsze warto korzystać z pomocy specjalistów. W ten sposób zyskać można pewność, że wszystkie prace z zakresu alpinistyki przemysłowej wykonane zostaną profesjonalnie oraz zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.


Artykuł partnerski


~Gosc | Czytano 580 razy | 05-02-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2021 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ