Strona główna >> Aktualności

Jak podnieść sprzedaż na Allegro dzięki zastrzeżeniu marki?

Jak podnieść sprzedaż na Allegro dzięki zastrzeżeniu marki? Zakupy w sieci od lat cieszą się dużym powodzeniem. Platforma Allegro bez wątpienia jest obecnie liderem na naszym rynku e-commerce. To pierwsze miejsce, gdzie klienci poszukują konkretnego towaru online. Dlaczego? Ponieważ wybór jest ogromny, a cały proces zakupów objęty jest programem ochrony kupujących. Allegro oferuje specjalny program, który zrzesza właścicieli zarejestrowanych znaków towarowych. Dzięki niemu poprawiają sprzedaż. Poniżej znajdziesz na ten temat więcej informacji

Profity sprzedażowe dla formalnych właścicieli marek

Allegro to pierwsza polska internetowa platforma sprzedażowa. Pomimo tego, że rynek naszego kraju próbował zdobyć eBay czy Amazon, Allegro cały czas święci sukcesy. Z pewnością wynika to z nowoczesnego myślenia i rozumienia potrzeb klientów. Przykładowo, podobnie jak Inpost, wprowadza sieć automatów do wydawania paczek. Wprowadziła również program Strefa marek Allegro, który częściowo spełnia podobną rolę co Amazon Brand Registry. Ten program dla sprzedających często nazywany jest internetową galerią handlową. O weryfikacji marek przez Allegro opowiem w dalszej części artykułu.

Czy to się opłaca?

Jako przedsiębiorca, któremu zależy przede wszystkim na wyższej sprzedaży, na pewno chcesz poznać szczegóły. Upraszczając, dzięki przynależności do Strefy Marek jesteś bardziej widoczny dla potencjalnych klientów.
Nie bez znaczenia jest też fakt, że klienci coraz częściej zwracają uwagę na markę firmy. Coraz rzadziej wyszukują po prostu po konkretnej kategorii produktu. Dlaczego? Ponieważ tzw. R w kółku sprawia, że taka marka wydaje się bardziej "premium". Wyższe zaufanie, zarówno do sprzedawcy (używający określenia "oficjalny sklep" ), jak i do samej marki sprawia, że ludzie są bardziej skorzy dokonać zakupów właśnie tutaj.

Dla kogo przeznaczony jest program Allegro?

Głównym warunkiem przystąpienia do tego programu jest posiadanie zarejestrowanego znaku towarowego. Bo jak inaczej posługiwać się wspomnianym już R w kółku? Musisz być formalnym właścicielem marki. A to zapewnia jedynie świadectwo ochronne wydawane przez Urząd Patentowy.
Nie wiesz jak się za to zabrać? Nic nie szkodzi! Od tego właśnie są rzecznicy patentowi. Taki pełnomocnik sprawdzi, czy Twoja marka nadaje się do rejestracji oraz czy sam przypadkiem nie łamiesz cudzych praw. Często zdarza się, że jest już zastrzeżony znak towarowy o podobnej nazwie. Aby uniknąć ewentualnego sporu, powinieneś wówczas w swojej nazwie bądź logo dokonać pewnych modyfikacji. Jakich? Tego dowiesz się od rzecznika patentowego.O czym jeszcze warto pamiętać? Zdecydowanie nie spoczywaj na laurach po przystąpieniu do programu. To tak naprawdę dopiero początek. Od teraz musisz trzymać fason, ponieważ Allegro może okresowo kontrolować jakość Twoich towarów oraz standardy obsługi. Platforma oficjalnie informuje, że produkty ze Strefy Marek mają być wzorem do naśladowania.
Allegro zweryfikuje czy możesz dołączyć do programu.
Aby dołączyć do programu, musisz wypełnić dedykowany formularz. Jest on prosty i intuicyjny. Allegro ze swojej strony przydzieli Ci opiekuna. W kolejnym kroku otrzymasz na maila umowę do podpisu. Może się też okazać, że nie kwalifikujesz się do tego programu. Platforma uzasadni to wtedy w osobnej wiadomości. Dzięki temu będziesz miał szansę naprawić błędy.

A na co konkretnie zwraca uwagę Allegro?

  • Branżę, w której działasz.

  • Na to, jakie są Twoje wyniki sprzedażowe - do programu nie wejdzie przedsiębiorca z zaledwie kilkoma transakcjami.
  • Ilość i dostępność oferowanego przez Ciebie asortymentu.
  • Zasady zwrotu oraz warunki realizacji zamówień.
  • Dodatkowe usługi, jakie oferujesz klientom.
A co z oficjalnym sklepem? To nic innego, jak dodatkowe oznaczenie, zarezerwowane wyłącznie dla uczestników tego programu. Każda Twoja oferta będzie je zawierała. Co to daje? Przede wszystkim prezentujesz się bardziej profesjonalnie na Allegro, a co za tym idzie, zwiększa się szansa, że obserwator oferty dokonana zakupu. 

Ile to kosztuje i jakie będą moje obowiązki?

Czy uczestnictwo w tym programie jest darmowe? Jak w większości konkretnych ofert biznesowych, działa tu prosta zasada. Nie ma nic za darmo. Aby czerpać konkretne profity, musisz liczyć się z opłatami. Ich wysokość zależy od umowy, jaką wybierzesz. Wersja podstawowa to 199 zł miesięcznie. Wersja rozszerzona to 3000 zł w skali miesiąca. Wersja rozszerzona, czyli Top Brand Partner to zdecydowanie wyższa półka, tylko dla marek o dużej rozpoznawalność i ugruntowanej pozycji na rynku, jak np. Adidas.
Jeżeli sądzisz, że Twoje obowiązki kończą się na uiszczeniu opłaty, to jesteś w błędzie. Po Twojej stronie będzie konieczność przestrzegania regulaminu, terminowe uiszczanie należności i przede wszystkim rozpatrywanie skarg i reklamacji klientów. To ostatnie jest szczególnie ważne, ponieważ Strefa Marek powstała w dużej mierze z myślą o klientach tego portalu.

Warunki rozwiązania umowy z Allegro

Jako sprzedawca możesz rozwiązać umowę jednostronnie z miesięcznym terminem wypowiedzenia. Allegro również ma taką możliwość, jeżeli:
  • Twoja działalność będzie negatywnie oddziaływać na innych użytkowników;
  • będziesz zalegał z płatnościami;
  • zaprzestaniesz bądź poważnie ograniczysz działalność na platformie;
  • radykalnie obniży się jakość Twoich towarów bądź obsługi klienta;
  • ktoś np. unieważni Twój znak towarowy. W takiej sytuacji przestajesz się kwalifikować do programu.

Warto informować o uczestnictwie w programie Allegro

Wielu sprzedawców chwali się współpracą z Allegro na swoich stronach internetowych. To wszystko bardzo je uwiarygadnia w oczach klientów. Osoby, które z daną marką mają po raz pierwszy do czynienia, widząc taką informację, postrzegają ją jako godną zaufania.
To miły dodatek do całej masy narzędzi sprzedażowych, jakie oferuje ten program. Będziesz w stanie przykładowo umieścić swój baner reklamowy nad wynikami wyszukiwania produktów. Czyli trafisz w ten sposób do osób, które bezpośrednio Twojej marki nie szukały.
Poza tym Allegro umieści Twoje logo na specjalnej stronie tego programu. Znajdzie się ono w towarzystwie innych, często renomowanych, znaków towarowych. To kolejny profit, który podnosi Twoją ocenę w oczach kupujących.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 1307 razy | 30-12-2022 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.