Strona główna >> Aktualności

Jak otworzyłem sklep internetowy i sprzedaję przez internet?

Jak otworzyłem sklep internetowy i sprzedaję przez internet? Jestem jednym z wielu przedsiębiorców, którzy w kwietniu 2020 roku zdecydowała że trzeba wrócić na falę i przejść do sieci internetowej ze sprzedażą. Jak każdy miałem wiele wątpliwości. Obniżona sprzedaż lokalna plus porażka w sieci oznaczała podwójny strzał w kolano. Udało mi się i dzisiaj dzielę się z wami moją historią. Być może kogoś zmotywuję, być może kogoś upewnię w przekonaniu że idzie w dobrym kierunku.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie sklepu internetowego?

Na początku roku czytałem ciekawy na mastrefa.pl artykuł dotyczący rozszerzenia biznesu stacjonarnego o sklep internetowy. Przez ostatnie pięć lat prowadziłem sklep odzieżowy. Artykuł dał mi już wtedy do myślenia, ale z braku czasu pomysł ten został odłożony na półkę „do zrobienia w przyszłości”. W marcu 20201 pojawiły się pierwsze zakażenia w Polsce, zaraz za nimi przyszedł lockdown. Pamiętacie jak to było? Nikt nic nie wiedział. Jak długo będzie to trwało, czy gdy skończy się lockdown to czy pojawi się nowy? Stwierdziłem że to ten czas w którym z półki „do zrobienia w przyszłości” czas wyciągnąć pomysł na realizację sklepu internetowego.


Od czego zacząłem tworzenie sklepu internetowego?

Ruch w sklepie stacjonarnym spadł niemal, że do zera. Miałem więc sporo czasu na przemyślenia, analizę. Chciałem by mój sklep internetowy nie odbiegał od topowych marek. Wszystkie dobre pomysły zbierałem, notowałem. Na początku kwietnia miałem poskładane wszystkie pomysły, potworzone Fun Page na Facebook. Zdecydowałem się na współpracę z agencją Design Cart, którą zresztą gorąco polecam. Decyzja była spowodowana bogatym i ciekawym portfolio związanym ze sklepami odzieżowymi. Od czego więc zacząć tworzenie sklepu internetowego? Przede wszystkim analiza konkurencji pod względem wyglądu i funkcjonalności. Prześledziłem wszystkie etapy zamówienia, jakie udostępniają metody płatności i wysyłek. Sprawdzałem czy prowadzą i jak prowadzą profile w social mediach. Następnie porównywałem produkty oraz ich ceny.


Jak stworzyć sklep internetowy?

Samej platformy sprzedażowej nie stworzymy, tę musimy zlecić do budowy specjalistom. Mój wybór padł na wspomnianą firmę z powodu bogatego portfolio z branży odzieżowej. Firm tworzących sklepy internetowe jest naprawdę dużo i w większości z nich współpraca jest prowadzona metodą zdalną. A więc możemy skupić się na zaletach firmy, cenie, jakości i wybrać nawet tą po drugiej stronie kraju. Daje to przeogromny wybór. Ustalenia naszych potrzeb wydaje mi się jednak priorytetowe przed zleceniem tworzenia sklepu internetowego. Myślę że powinniśmy jako znawcy swojej branży analizę wykonać samodzielnie, a nasza wizja dopiero może być skorygowana aspektami technicznymi przez agencję interaktywną.


Jak promuję swój sklep internetowy?

Aby zniżyć koszty otwarcia sklepu internetowego, ten promuję samodzielnie, w social mediach. O promocji tą metodą znajdziecie w sieci naprawdę sporo informacji i po wdrożeniu ich w życie promocja sklepu internetowego na przykład na portalu Facebook to czysta zabawa. Dzięki targetowaniu promowanych postów możemy dotrzeć do naprawdę sporej grupy odbiorców. Najbardziej dochodową reklamą sklepu internetowego jest pozycjonowanie jego w wyszukiwarkach internetowych, na to mogą sobie jednak pozwolić przedsiębiorcy z bardziej zasobnym portfelem.


Podsumowując każdy przedsiębiorca mający już jakieś doświadczenie w handlu stacjonarnym jest w stanie otworzyć sklep internetowy. Zaczynamy od analizy konkurencji, a następnie przechodzimy do wyboru wykonawcy sklepu internetowego. Tutaj najlepszym odzwierciedleniem jest portfolio danej agencji.


Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 1188 razy | 11-01-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.