Strona główna >> Aktualności

Dlaczego Bitcoin rośnie i kiedy go kupić? Wahania na rynku kryptowalut

Dlaczego Bitcoin rośnie i kiedy go kupić? Wahania na rynku kryptowalut Kryptowaluty w 2021 roku nadal zyskują na popularności. Mimo braku stabilności coraz więcej osób decyduje się w nie inwestować. Najpopularniejszą i najstarszą wirtualną walutą jest Bitcoin. Wzrost jego ceny jest spowodowany przez jeden z dwóch czynników – lub oba jednocześnie. Są to: zainteresowanie pod względem inwestycyjnym oraz liczba transakcji przeprowadzanych na rynku. Z tego względu wahania cen Bitcoina mogą być bardzo duże nawet z dnia na dzień.

Rynek kryptowalut – kiedy je kupować?

W grudniu 2020 r. wartość Bitcoina znacznie wzrosła. Prawdopodobnie było to spowodowane tym, że w tę wirtualną walutę postanowiły zainwestować duże firmy. To pobudziło rynek i wywołało wzrost. Bitcoin bardzo mocno się odbił, jednak nie oznacza to, że jego cena nie spadnie, tak jak to miało miejsce wiosną 2020, kiedy to można było go kupić za około 3 tysiące dolarów amerykańskich. Analitycy twierdzą jednak, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się spadku cen, a ich wzrostu. Niektórzy sądzą nawet, że pod koniec 2021 roku Bitcoin może kosztować nawet 300 tysięcy dolarów za sztukę, co napawa optymizmem inwestorów.

Bitcoin – spekulacje

Jeśli zatem wierzyć spekulacjom, Bitcoin może znacznie zyskać, a jego posiadacze tylko czekają, kiedy jego kurs wystrzeli w górę, aby błyskawicznie go odsprzedać i zyskać na nim wielokrotność tego, co w niego zainwestowali. Wydaje się zatem, że kupno BTC dzisiaj ma całkiem sporo sensu, jeśli oczywiście nie boimy się ryzyka. Póki co jego cena jest całkiem stabilna, jednak jak już zostało wspomniane – może się to zmienić nawet z dnia na dzień.

Obecnie na całym świecie pieniądze są dodrukowywane, co powoduje inflację. Ze względu na swoją charakterystykę, kryptowaluty znajdują się w odwrotnej sytuacji i stanową pieniądz deflacyjny. Właśnie dlatego na kupno Bitcoina decydują się obecnie osoby posiadające spore oszczędności na lokatach bankowych. Trzymanie funduszy w starym systemie, podczas gdy pieniądz fizyczny traci na wartości, zaczyna mieć coraz mniej sensu, więc na rynku kryptowalut pojawia się więcej inwestorów, przez co, naturalnie, cena Bitcoina idzie w górę.

Dlaczego warto zainwestować w Bitcoina?

Mimo zdarzających się sporych wahnięć kursu Bitcoin wciąż jest świetnym sposobem na inwestycję. Zdecentralizowany system i charakterystyka tej waluty powodują, że staje się on coraz popularniejszym środkiem płatniczym. Już dziś w wielu miejscach można zapłacić właśnie za pomocą BTC. Co więcej, coraz więcej państw decyduje się na wprowadzenie prawnych regulacji dotyczących kryptowalut, dzięki czemu zyskują one na wiarygodności, co dodatkowo powoduje wzrost ich wartości. Trzeba jednak pamiętać, że kupowanie i sprzedawanie BTC wciąż obarczone jest sporym ryzykiem, dlatego, chcąc wejść na rynek, należy bardzo dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe i potencjalne scenariusze, aby przypadkiem nie stracić oszczędności. Jeśli chcesz łatwo i bezpiecznie rozpocząć swoją przygodę z walutami wirtualnymi, to właściwym miejscem, do którego powinieneś w pierwszej kolejności się udać, jest kantor kryptowalut taki jak impily.com.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 4230 razy | 26-07-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.