Strona główna >> Aktualności

Branża ochroniarska w Polsce

Branża ochroniarska w Polsce W rozwijającym się i stale bogacącym społeczeństwie rośnie podaż na profesjonalną ochronę mienia. Zarówno osoby prywatne jak i właściciele przedsiębiorstw, magazynów czy sieci sklepów zgłaszają zapotrzebowanie na usługi firm ochroniarskich. Z artykuł dowiesz się jak wybrać firmę ochroniarską oraz jakie są ceny ich usług.

Jak wybrać firmę ochroniarską?

Przy wyborze odpowiedniej firmy ochroniarskiej, oprócz sugerowania się ceną, z pewnością kluczowa jest jej wielkość. Duże firmy ochroniarskie zapewniają większy wachlarz usług oraz zaplecze personale i techniczne. Mniejsze firmy, z powodu mniejszej ilości klientów, charakteryzują się szybszym przybyciem na miejsce zdarzenia. Krótki czas reakcji na zdarzenie, jest koronnym argumentem w przypadku wyboru firmy ochroniarskiej. Firmy ochroniarskie zdają sobie sprawę z tego faktu, dlatego nawiązują wzajemną współpracę. W praktyce większość agencji ochrony współpracuje ze sobą, aby zapewnić maksymalnie krótki czas reakcji patrolu na zgłoszenie. Jeśli w pobliżu zdarzenia nie ma patrolu, w ramach współpracy przyjedzie inna firma.

Na terenie naszego kraju działają wykwalifikowane i renomowane firmy ochroniarskie. Należą do nich przede wszystkim: Ekotrade, Solid Security, Konsalnet, Juwentus oraz firma ochroniarska Ewa-Pol. Agencje ochrony oferują głównie ochronę mienia, systemu alarmowe oraz monitoring. Część firm wynajmuje także osobistego pracownika ochrony. Wybór firmy przeanalizujemy na podstawie opinii naszej rodziny i przyjaciół. Ich doświadczenie i współpraca będzie dla nas cenną wskazówką.

Jakie są ceny usług firm ochroniarskich?

Ceny usług firm ochroniarskich zależą przede wszystkim od regionu działalności. Najtańsze usługi są w województwach: Pomorskim, Warmińsko-Mazurskim, Podlaskim, Świętokrzyskim, a najdroższe w dużych aglomeracjach: Śląsk, Mazowsze, Małopolska, Wielkopolska. Koszt ochrony imprez masowych kształtuje się na poziomie 35 - 60 zł za godzinę pracy jednego pracownika ochrony. Ochrona domu, firmy, magazynu bądź sieci sklepów to wydatek rzędu 27 - 35 zł za godziną pracy jednego ochroniarza. W przypadku wyboru pracownika z bronią, koszt wzrasta o 10 do 20 procent.
Bardzo popularna jest także abonamentowa usługa monitoringu mienia. Miesięczny koszt monitoringu domu przez wyspecjalizowane firmy ochroniarskie wynosi od 65 do 175 zł. Coraz popularniejsze stają się usługi konwojowania osób i towarów. Ich koszt zależy przede wszystkim od wartości konwojowanego mienia.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 987 razy | 20-01-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2023 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.