Strona główna >> Aktualności

Zakładanie konta w Google Cloud Platform - jak to zrobić

Zakładanie konta w Google Cloud Platform - jak to zrobić Niemal 200 usług i narzędzi oferowanych na platformie Google Cloud to ogromne możliwości dla każdego biznesu. Jeśli podjąłeś już decyzję o przeniesieniu swojej infrastruktury do chmury Google, czas na założenie konta. Jak je skonfigurować? Przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy krok po kroku.

Tworzenie konta w Google Cloud Platform


Do założenia konta na Google Cloud Platform (GCP) niezbędne będzie posiadanie konta Gmail: prywatnego lub firmowego konta G Suite. Pierwsze, co należy zrobić, to przejść pod odpowiedni adres: console.cloud.google.com.


Po zalogowaniu się do konta, które chcesz przypisać do GCP, system przeniesie Cię do panelu rejestracji. W tym miejscu należy podać kraj, w którym się znajdujemy, oraz zaakceptować warunki korzystania z platformy. Poźniej następuje czas na wybranie rodzaju konta (prywatne lub firmowe) i uzupełnienie pozostałych danych, w tym danych karty kredytowej. Bez obaw - Google nie pobierze żadnych opłat, dopóki nie przejdziesz na płatną wersję. Informacje są potrzebne jedynie do potwierdzenia, że nie jesteś robotem, a także zweryfikowania Twojej tożsamości.


Jak poruszać się po konsoli GCP?


Gdy jesteś już zalogowany na konsoli Google Cloud Platform i chcesz zacząć korzystać z jej możliwości, przejdź do zakładki "Płatności", gdzie znajdziesz informacje o rozliczeniu. Na start swojej przygody z GCP dostajesz Voucher od Google w wysokości 300$. Jeśli jednak skorzystasz z pomocy Partnera Google Cloud Platform, otrzymasz voucher na kwotę 500$ do wykorzystania przez 12 miesięcy.


Przed rozpoczęciem właściwych zadań dobrze będzie przyjrzeć się zakładce "Billing", zawierającej wszystkie ustawienia płatności. Oprócz ogólnych danych w zakładce "Overview” możesz prześledzić wykres kosztów (w tym poszczególne dla każdej z usług) w zakładce "Reports". Tutaj dokładnie wyfiltrujesz poszczególne używane narzędzia, projekty i zawarte w nich usługi.


Chcesz trzymać rękę na pulsie i dokładnie kontrolować wydawane kwoty? Zapamiętaj zakładkę "Budget & alerts”. Aby stworzyć nowy budżet, u góry ekranu kliknij "create budget", nadaj mu nazwę i wybierz rodzaj budżetu: "specified amount" na konkretną kwotę lub "last month’s spend”, który pokaże wydatki z ostatniego miesiąca. Na koniec ustal, w jakich sytuacjach chcesz otrzymywać powiadomienia: po osiągnięciu określonej kwoty lub wtedy, gdy będziesz zbliżać się do danego pułapu. Teraz wystarczy zatwierdzić budżet. Notyfikacje będą pojawiać się bezpośrednio na Twoim mailu.


Oprócz ustalenia budżetu warto przyjrzeć się też kontroli dostępu. W Google Cloud Platform możesz dowolnie modyfikować role, przyznając użytkownikom dostępy do ściśle określonych obszarów.


Po skonfigurowaniu konta platforma jest do Twojej dyspozycji. Co warto wiedzieć na początek? Dobrze będzie prześledzić kolejne zakładki i zapoznać się z ich specyfikacją - wszystkie znajdziesz w menu nawigacyjnym po lewej stronie.


Jak widzisz, samo założenie konta, a nawet prosta konfiguracja billingu nie powinna sprawić problemów. Jeśli jednak chcesz skonsultować swój pomysł ze specjalistą i certyfikowanym inżynierem Google Cloud warto rozważyć darmową konsultację z Partnerem Google Cloud takim jak na przykład Fly On The Cloud.


Artykuł partnerski

~Gosc | Czytano 515 razy | 14-10-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2021 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ