Strona główna >> Aktualności

Transport morski - najlepszy do dużych ładunków

Transport morski - najlepszy do dużych ładunków Potrzebujesz importować lub eksportować duże ilości towarów, ale nie wiesz jaki wybrać rodzaj transportu? Świetnie się składa, artykuł jest właśnie dla Ciebie. Przedstawimy w nim najpopularniejszy i jeden z najtańszych środków transportu. Dowiedz się czym jest transport morski. Jakie są jego wady i zalety? Poznaj największe porty i szlaki morskie.

Czym jest transport morski?

Transport morski to sposób przewozu dużych ładunków za pomocą kontenerów z jednego portu do drugiego, poprzez morza i oceany. Firmy zajmujące się handlem międzynarodowym korzystają przede wszystkim z transportu morskiego. Transport towarów drogą morską jest skomplikowaną procedurą. Specjalistyczne firmy takie jak Pekaes.pl zajmują się kompleksową obsługą firm handlowych. Organizują transport:
- fracht całokontenerowy (FCL)
- fracht drobnicowy (TCL)
- niekonwencjonalny i niebezpieczny
- ponadgabarytowy

Specjalistyczne firmy pomogą w wyborze kontenera lub regału. Przygotują odbiór towaru od producenta i przewóz do magazynu. Zajmą się odprawą celną i transportem do siedziby firmy zamawiającej towar.


Wady i zalety transportu morskiego.

Obecnie większość towarów na świecie, bo aż 90% transportowana jest drogą morską. Podstawową zaletą transportu morskiego jest możliwość przewozu dużych ładunków. To jedyny środek transportu, który oferuje przewóz każdego typu towaru o nieograniczonej pojemności. Dzięki kontenerom zmniejszył się koszt magazynowania towarów oraz poprawiła się logistyka. Załadunek, rozmieszczenie i rozładunek kontenerów jest łatwy. Statki towarowe są najtańszą formą przesyłu dużych ładunków. Na transport morski decydują się przede wszystkim firmy, dla których koszt transportu jest bardzo ważnym czynnikiem prowadzenia biznesu. To także bezpieczna forma przesyłu towarów, ponieważ kontenery chronią zawartość przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo transport drogą morską charakteryzuje się bardzo małą wypadkowością.

Główną wadą transportu morskiego jest czasochłonność. Przewóz towarów trwa około 25 - 40 dni. Należy się liczyć z dodatkowymi opóźnieniami spowodowanymi: zatorami w portach, złymi warunkami atmosferycznymi oraz problemami przy odprawie celnej. Dodatkowo należy zapewnić transport do oraz z portu.


Największe porty w Polsce oraz na świecie.

Największe porty na świecie znajdują się w Azji, a większość z nich w Chinach. Poniżej TOP 10 portów morskich:

- Szanghaj (Chiny) o przepustowości 43, 5mln TEU
- Singapur (Singapur) o przepustowości 36, 8mln TEU
- Ningbo (Chiny) o przepustowości 28, 7mln TEU
- Shenzhen (Chiny) o przepustowości 26, 5mln TEU
- Guangzhou (Chiny) o przepustowości 23, 2mln TEU
- Pusan (Korea Południowa) o przepustowości 23, 2 mln TEU
- Qingdao (Chiny) o przepustowości 22mln TEU
- Tianjin (Chiny) o przepustowości 18, 3mln TEU
- Hongkong (Chiny) o przepustowości 18, mln TEU
- Los Angeles (USA) o przepustowości 17, 3mln TEU

Największe porty w Europie to: Rotterdam (Holandia), Antwerpia (Belgia), Hamburg (Niemcy). W Polsce są 4 porty, które zlokalizowane są w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 1329 razy | 08-09-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2022 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.