Strona główna >> Aktualności

Szybko i łatwo wypełnisz PIT przez internet

Szybko i łatwo wypełnisz PIT przez internet Deklaracja PIT-37 jest najpopularniejszą deklaracją podatkową. Składana jest przez miliony osób pracujących na etacie na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło. Emeryci i rencości także korzystają z niego podczas składania deklaracji o przychodach.
Szybko i intuicyjnie wypełnisz PIT przez internet. Chcesz złożyć e-pit przez internet i nie wiesz jak to zrobić? W dalszej części artykułu dowiesz się jak w łatwy i szybki sposób złożyć e-pit.

Co jest potrzebne, aby wypełnić PIT online?


Aby wypełnić roczną deklarację e-pit potrzebne będą Twoje dane weryfikacyjne. Będą nimi między innymi:
- Imię i nazwisko
- data urodzenia
- NIP, dziesięciocyfrowy Numer Identyfikacji Podatkowej
- PESEL, jedenastocyfrowy Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności.
- kwota przychodu

Dobry i darmowy program do wypełniania e-pit.


Czy istnieje dobry i do tego darmowy program do wypełniania formularzy PIT? Tak, wypełnij PIT online, któremu od 2009 roku zaufało aż trzydzieści milionów podatników. We wskazanym odnośniku program automatycznie wybierze oraz wypełni odpowiedni PIT wraz z załącznikami. Aplikacja w bezpieczny sposób pobierze dane z rządowej strony podatki.gov.pl. Dzięki temu nie będziesz musiał wpisywać informacji ręcznie.
Wypełnianie deklaracji PIT przez internet
Do wyboru mamy wszytkie z ponad czterdziestu deklaracji PIT, a wśród nich:
- PIT-16
- PIT-28
- PIT-36
- PIT-36L
- PIT-37
- PIT-38
- PIT-39
oraz wiele innych. Z programem w intuicyjny sposób wypełnisz swoję pierwszą e-deklarację. Po wypełnieniu pozostanie Ci tylko czekać na zwrot należnych odliczeń i ulg. Możesz także skorzystać z usługi chmury, czyli przechowywania archiwalnych deklaracji e-pit na dysku. Do dyspozycji jest praktyczny poradnik online oraz infolinia pod numerem telefonu: 61 307 00 77. Dzięki programowi możesz także złożyć korektę deklaracji PIT lub skorygować swój e-PIT. Dodatkowo mamy możliwość wysyłki pism, podań i wniosków do lokalnego Urzędu Skarbowego. Możemy skorzystać ze wzorów najpopularniejszych pism i podań takich jak: odroczenie płatności, zwrot nadpłaty podatku czy rozłożenie go na raty.

Zmiany deklaracji PIT w 2020 roku.


Każdego roku rząd wprowadza zmiany w deklaracji PIT oraz przysługujących ulgach. Przeczytaj artykuł PIT 2020 o nowych skalach podatkowych, kwocie wolnej od podatku oraz kosztach uzyskania przychodu. Od września zeszłego roku miliony Polaków obowiązuje obniżona z 18 do 17 % skala podatkowa. Rok podatkowy 2020 to także ulga zerowego pitu dla osób do 26 roku życia. Składając PIT 2020 możemy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej na ocieplenie domu. Inną nowością jest ulga na oświatę.

Na co zwracać uwagę podczas wypełniania e-PIT?


Najważniejszym kreterium jest bezpieczeństwo przesyłania i przechowywania danych. Dane powinny być przechowywane wyłącznie na Twoim komputerze. Nie dopuszczalne jest przechowywnie danych na zewnętrznych komputerach. Zapoznaj się z opiniami na temat wybranego programu do wypełniania e-PIT. Najbardziej wiarygodne są opinie na branżowych farach oraz mapach Google. Są to miejsca niepodatne na manipulacje nieuczciwych firm.
Artykuł partnerski.
~Gosc | Czytano 624 razy | 22-06-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2020 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ