Strona główna >> Aktualności

Rynak pracy w Belgii i Holandii w 2021r.

Rynak pracy w Belgii i Holandii w 2021r. Kraje Beneluksu zaraz po Niemczech są najczęściej wybieranym kierunkiem polskich emigrantów w 2021r. Dowiedz się jakie są najpopularniejsze oferty pracy oraz jak znaleźć pracę w Belgii oraz Holandii. W artykule porównamy także zarobki na tle Polski.

Rynek pracy w Belgii i Holandii.

Rynek pracy w Belgii oraz Holandii nie jest wymagający. Zarówno pracodawcy prywatni jak i agencje pracy rekrutują osoby bez komunikatywnej znajomości języka. Wystarczy średnia lub podstawowa znajomość języka angielskiego. Dominują oferty pracy dla niewykwalifikowanych pracowników:
- na produkcji
- w magazynie
- w budownictwie
- w rolnictwie.
Praca w Holandii i Belgii to przede wszystkim branża produkcyjna oraz rolnictwo. Wspomniany sektor rolniczy jest szczególnie rozwinięty w Holandii i w mniejszym stopniu w Belgii. Holenderscy rolnicy i farmerzy cały czas zmagają się z brakiem rąk do pracy. Polscy pracownicy najczęściej wybierają oferty pracy w szklarniach lub w pracach produkcyjnych. Branża rolna w Holandii jest wysoce zmechanizowana i wydajna. Z tego względu polscy pracownicy mogą liczyć na wyższe zarobki niż np w Niemczech.
Praca w Holandii pomimo zwolnienia światowej gospodarki dostępna jest od ręki, zwłaszcza w przypadku produkcji drobiu. Podobnie jest z pracą w Belgii, gdzie dominuję prace produkcyjne oraz branża budowlana. Sprawdź aktualne oferty pracy w Holandii i Belgii w agencji PrismaWorx.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty pracy w Holandii oraz Belgii?

Sprawdź czy agencja pracy posiada nr KRAZ i widnieje na stronie na stronie internetowej: http://stor.praca.gov.pl/portal/#/kraz. Wybierając ofertę pracy w Belgii lub Holandii należy przede wszystkim przeczytać opinię o pracodawcy lub agencji pracy. Nie wszystkie agencje pracy dbają o godne warunki pracy i zakwaterowania oddelegowanych pracowników. Na forach i grupach dyskusyjnych znajdziesz mnóstwo informacji o warunkach pracy, płacy, zakwaterowania oraz formy dojazdów. Dzięki tym opiniom dokonasz świadomego wyboru w poszukiwaniu ofert pracy w Belgii i Holandii. Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę jest forma wynagrodzenia. Najpopularniejsze warianty to miesięczny lub tygodniowy system wypłat. Przed podpisaniem umowy o pracę należy sprawdzić jakie są koszta zakwaterowania i dojazdów do pracy oraz czy agencja pracy zapewnia je swoim pracownikom. Najczęściej agencje zapewniają odpłatne zakwaterowanie oraz dojazd do pracy osobom podejmującym zatrudnienie w Holandii lub Belgii. Przekalkuluj, czy po odjęciu kosztów zakwaterowania oraz dojazdów, oferta pracy jest nadal atrakcyjna. W najlepszej sytuacji są fachowcy budowlani, którzy mają zapewnione nieodpłatne zakwaterowanie.

Na jakie zarobki można liczyć pracując w Holandii oraz Belgii?

Polscy pracownicy zatrudniani przez agencje pracy, najczęściej wynagradzani są płacą minimalną. Od 1 stycznia 2021r. najniższe wynagrodzenie dla osób w wieku 21 lat i starszych wynosi 1.684, 4 Euro brutto miesięcznie. W 2021r. waloryzacja najniższej pensji była najniższa w ostatnich latach i wynosiła niecałe 0, 3%.
W Belgii od 1 stycznia 2021r. obowiązuje płaca minimalna na poziomie 1626 Euro brutto miesięcznie.

Dla porównania najniższa płaca w Polsce w 2021r wynosi 2800 zł brutto co stanowi około 615 Euro brutto. Najniższe zarobki w Polsce stanowią zaledwie 36% najniższych zarobków w Holandii i 37% w Belgii.


~Gosc | Czytano 507 razy | 19-03-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2021 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ