Strona główna >> Aktualności

Przesyłka paletowa - jak nadać?

Przesyłka paletowa - jak nadać? Masz do wysyłki przedmiot, który jest bardzo ciężki lub ma niestandardowe wymiary? Najczęściej te dwie cechy jednocześnie spełniają urządzenia AGD, takie jak na przykład pralka lub lodówka. Meble też są trudne w transporcie. Nie musi to być od razu kanapa. Wystarczy fotel, aby sprawić Ci spory problem. W znaczeniu dosłownym również. Jak sobie możesz z nim poradzić? Rozwiązaniem dla Ciebie będzie przesyłka paletowa. Jest to nie tylko bezpieczna, ale również wygodna metoda wysyłki niestandardowych przedmiotów. Żeby zamówić paletę, wcale nie musisz wychodzić z domu. Podpowiemy Ci, jak możesz to zrobić krok po kroku.

Przesyłka paletowa - co to takiego?

Przesyłka paletowa zgodnie ze swoją nazwą jest przewożona na palecie. Jeszcze wyjaśnijmy, czym jest paleta. Jest to specjalna platforma przeznaczona do transportowania na niej przedmiotów o bardzo dużej wadze albo niestandardowych gabarytach. Na palecie możesz przewieźć też jednocześnie kilka mniejszych przedmiotów, jeżeli masz taką potrzebę. Palety wykonuje się z drewna. Na pewno chociaż raz w życiu widziałeś taką paletę, tylko teraz możesz jej nie kojarzyć, bo nie jest to szczególnie zapadający w pamięć widok. Palety mogą mieć różne wymiary. Najczęściej możesz spotkać tak zwane europalety. Są one tworzone z bloków połączonych deskami. Możesz sobie tylko wyobrazić, jak wiele rzeczy da się przewieźć na tego rodzaju połączonych ze sobą deskach.

Jak wygląda przesyłka paletowa?

Przesyłki kurierskie, które znajdują się na palecie muszą mieć regularne kształty. Aby można je było umieścić na palecie, to konieczne jest zachowanie ich maksymalnej wysokości. Przesyłka, która jest transportowana na europalecie może warzyć od 1000 kilogramów do 1500 kilogramów. Te różnice w wadze wynikają stąd, że paczki mogą być rozmieszczone równomiernie lub nierównomiernie. Przesyłką paletową może być na przykład sprzęt AGD, RTV, meble, materiały budowlane, a nawet maszyny. Na palecie możesz przewozić również paczki z bardzo dużymi ilościami odzieży lub obuwia. Tak naprawdę na palecie można transportować wszystko, co tylko ma odpowiednią wagę oraz gabaryty.

Jak wysłać paletę krok po kroku?

Zamówienie palety jest bardzo proste. Wystarczy, że zamówisz kuriera na stronie internetowej Allekurier. Kurier z paletą będzie u Ciebie już następnego dnia roboczego. Aby zamówić taką usługę, wystarczy, że wypełnisz prosty formularz znajdujący się na stronie tej firmy. Przesyłka paletowa jest realizowana przez firmę, która obsługuje tylko i wyłącznie tego rodzaju paczki. Dlatego wcześniej musi zaplanować przejazd i uwzględnia wszystkie punkty załadunku oraz rozładunku. Przesyłkę paletową możesz wysłać na przykład za pośrednictwem kuriera DPD. Chociaż jest on kojarzony przede wszystkim z tradycyjnymi paczkami i listami, to obecnie obsługuje również przesyłki paletowe. Czasami jest nawet taka opcja, że paleta przyjedzie do Ciebie jeszcze tego samego dnia. Gdy będziesz wypełniał formularz dotyczący zamówienia kuriera, to automatycznie wyświetlą Ci się wolne terminy.

Jak jest cena wysyłki paczki?

Cena wysyłki paczki paletowej zależy od jej wagi. Optymalnym rozwiązaniem jest zamówienie przesyłki paletowej przez brokera kurierskiego Allekurier. Oferuje on o nawet 70% tańsze przesyłki niż działające firmy kurierskie, dostępne na polskim rynku. Przesyłka paletowa ma to do siebie, że do jej zamówienia nie jest konieczne podpisywanie żadnych umów, czy spełnianie innych, skomplikowanych formalności. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że w przypadku kuriera DPD cena wysyłki przesyłki paletowej jest uzależniona od jej wagi. U tego przewoźnika obowiązują aż trzy podziały wagowe. Wyglądają one następująco: do 100 kg, do 300 kg oraz do 500 kg. Różnica w cenie wcale nie jest duża, więc radzimy Ci rozważyć, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie trochę większej palety. Szczegółowy cennik poznasz dopiero po wypełnieniu formularza, w którym musisz podać najważniejsze informacje o przesyłce paletowej, którą zamierzasz wysłać

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 978 razy | 08-06-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.