Strona główna >> Aktualności

Praca zdalna - jakie zawody umożliwiają pracę z dowolnego miejsca w kraju

Praca zdalna - jakie zawody umożliwiają pracę z dowolnego miejsca w kraju Dwuletnia pandemia oraz dynamiczny rozwój internetu pokazały nam, że pracować można nie tylko z biura, ale też z domu. A właściwie to z dowolnego miejsca kraju, bo wiele osób staje się cyfrowymi nomadami, ciągle zmieniając miejsce zamieszkania. Nawet jeśli taki model życia nie wydaje się interesujący, to na pewno warto rozważyć podjęcie pracy przez internet. W jakich zawodach można pracować online, z dowolnego miejsca w kraju?

Praca zdalna – zalety

Praca zdalna ma wiele zalet, a najważniejszą z nich jest elastyczność. Nie musimy tracić czasu na dojazdy, a w wielu przypadkach możemy samodzielnie organizować sobie czas pracy. Szef nie zagląda nam za ramię, więc w razie potrzeby możemy zrobić krótką przerwę, a ostatecznie liczy się tylko poprawne wykonanie zadań.

Oczywiście są też wady tego rozwiązania, ale mimo to większość osób preferuje pracę całkowicie online. Szczególnie dotyczy to poniższych zawodów!

Praca zdalna jako grafik

Wiele osób świetnie rysuje lub po prostu ma zdolności, które umożliwiają tworzenie pięknych szkiców czy obrazów. Jeśli też należysz do tego grona, to koniecznie rozważ podjęcie pracy jako grafik 2D lub 3D. Można rozważyć przyjmowanie pojedynczych zleceń jako freelancer, ale jednak większą popularnością cieszy się praca na pełen etat, zapewniająca dużo większą stabilność: https://www.gowork.pl/praca/grafik;st.

Większość osób zatrudnionych w tym zawodzie pracuje całkowicie online. Nie ma konieczności pojawiania się w biurze, a najważniejsze jest terminowe zrealizowanie projektów. Zarobki wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za miesiąc – wszystko zależy od doświadczenia, portfolio i umiejętności.

Jak zarabiać na pisaniu tekstów?Kochasz pracę z tekstem, a stawianie przecinków i dopracowywanie zdań do perfekcji sprawia ci przyjemność? Jeśli tak, to copywriter jest zawodem dla ciebie! Podobnie jak w przypadku grafika, w tej branży liczą się przede wszystkim umiejętności poprawnego pisania, ale też wymyślania haseł reklamowych i tworzenia kreatywnych projektów marketingowych.

Copywriterzy często pracują jako freelancerzy, ale zatrudniają ich też agencje SEO czy domy mediowe. Praca z reguły jest całkowicie zdalna, choć w przypadku copywriterów kreatywnych może pojawić się konieczność odwiedzin w biurze, np. w celu zaprezentowania projektu. Zarobki przy pracy na pełen etat wahają się od kilku do kilkunasty tysięcy złotych.

Specjalista e-commerce: praca online dla każdego

Jeśli grafik lub copywriter to nie są zawody dla ciebie, to specjalista e-commerce będzie jak znalazł. Osoby zatrudnione na tym stanowisku zajmują się kompleksowym zarządzaniem sklepami internetowymi, w tym sprzedażą na Allegro, Shopee czy Amazonie. Branża e-commerce dynamicznie się rozwija, przez co na serwisach ogłoszeniowych pojawia się wiele ofert zatrudnienia: https://www.gowork.pl/praca/specjalista-e-commerce;st.

W trakcie pracy obsługują zamówienia, sprawdzają płatności, odpowiadają na reklamacje i pytania klientów. Zarobki z reguły oscylują wokół średniej krajowej, choć dobry specjalista e-commerce bez problemu zarobi pięciocyfrową sumę.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 969 razy | 24-11-2022 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2023 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.