Strona główna >> Aktualności

Praca zdalna - jak jej szukać?

Praca zdalna - jak jej szukać? Praca zdalna nie jest wcale nowym wynalazkiem, choć w ostatnim roku stała się znacznie bardziej popularna niż do tej pory. Mało tego, rośnie grupa pracodawców, którzy do tej pory byli przeciwni tej formie zatrudnienia, a teraz nie mają nic przeciwko. Jak możemy szukać pracy zdalnej?

Jeżeli do tej pory pracowaliśmy zawsze w siedzibie firmy, a teraz z różnych względów chcielibyśmy znaleźć pracę zdalną, najpewniej nie do końca wiemy, od czego zacząć. Tymczasem najskuteczniej szukać zatrudnienia tam, gdzie chcemy pracować, czyli w internecie.

Zawody zdalne – jaką pracę znaleźć możemy?

Najpierw zastanówmy się nad tym, w jakim zawodzie możemy wykonywać pracę zdalną. Pomijając kwestię tego, że nie każdy komfortowo czuje się, wykonując obowiązki zawodowe we własnym domu, nie każdą pracę da się w ogóle z niego świadczyć. Jest jednak wiele zawodów, przy których żadnych przeciwwskazań nie ma. Przede wszystkim możemy się tym interesować, kiedy zamierzamy znaleźć zatrudnienie w branży IT. Zdalnie pracują programiści, graficy, specjaliści SEO.

Nie powinniśmy też mieć żadnych problemów, jeśli naszą specjalnością są języki obce. Nie brakuje nauczycieli języków obcych lub tłumaczy, którzy pracują tylko zdalnie. Tak samo coraz częściej online pracują księgowi. W ostatnich latach popularne stają się nowe zawody freelancerskie. Do nich należą copywriterzy, blogerzy, youtuberzy, czy social media managerzy. W ich przypadku ogół pracy wiąże się właśnie z internetem.

Na co uważać, szukając pracy zdalnej

Ofert w sieci jest mnóstwo, a ponieważ zainteresowanych przybywa, więc miejsc, z których możemy znaleźć coś dla siebie, jest coraz więcej. Pamiętajmy przy tym, że pozorna łatwa dostępność nie gwarantuje zatrudnienia, mamy do czynienia z bardzo dużą konkurencyjnością, a nie raz i nieuczciwymi praktykami potencjalnych pracodawców.

Raz, że możemy paść ofiarą oszustwa i próby wyłudzenia danych, a dwa niektóre propozycje płacy są tak małe, że podjęcie zatrudnienia się po prostu nie kalkuluje. Najlepiej więc sprawdzić opinie na temat portalu lub strony, gdzie znaleźliśmy ogłoszenie, a jeszcze lepiej, jeśli uda nam się znaleźć opinie w związku z samym zleceniodawcą.

Gdzie szukać pracy zdalnej?

Możemy zacząć od standardowych stron z ofertami pracy jak wtedy, gdybyśmy szukali zwykłego zatrudnienia. Ofert nie ma dużo, ale zawsze są i mamy pewność, że nasze CV wyślemy do firmy, a nie oszusta. Powstały także specjalne portale dla freelancerów. W takim miejscu szukajmy pracy, kiedy interesuje nas dodatkowe zlecenie lub kiedy jesteśmy gotowi realizować kilka mniejszych zleceń jednocześnie.


Dużo ofert jest także na Facebook’u. Wystarczy znaleźć grupy zrzeszające freelancerów, nieraz są wręcz podzielone tematycznie ze względu na specjalności i tak możemy zapisać się do grupy, w której są zlecenia dla IT albo dla tłumaczy. Możemy także bezpośrednio kontaktować się z różnymi agencjami i firmami. Chociaż oficjalnie na stronie nie zawsze mają informacje o naborze, nie znaczy, że żadne stanowisko nie jest wolne.

Jeżeli szukasz pracy, to koniecznie zapoznaj się z platformą rekrutacyjną Jobllegro.com

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 1713 razy | 06-08-2021 | oferty pracy [0]





® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.