Strona główna >> Aktualności

Praca w Holandii się opłaca - dlaczego warto rozważyć

 Praca w Holandii się opłaca - dlaczego warto rozważyć Holandia i wyjazd do tego kraju, kojarzy się najczęściej z emigracją zarobkową. Ostatnie lata, dowodzą także, że jest to częsty kierunek, który obierają nasi rodacy w przypadku wyjazdu do pracy sezonowej lub stałej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż zarobki w kraju wiatraków, znacznie przekraczają możliwości zarobkowe w naszym kraju. Okazuje się, że kraj ten ma dużo do zaoferowanie i dlatego warto rozważyć wyjazd w celach zarobkowych właśnie do Holandii.

Holandia i wyjazd do tego kraju, kojarzy się najczęściej z emigracją zarobkową. Ostatnie lata, dowodzą także, że jest to częsty kierunek, który obierają nasi rodacy w przypadku wyjazdu do pracy sezonowej lub stałej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż zarobki w kraju wiatraków, znacznie przekraczają możliwości zarobkowe w naszym kraju. Okazuje się, że kraj ten ma dużo do zaoferowanie i dlatego warto rozważyć wyjazd w celach zarobkowych właśnie do Holandii.


Jak praca sezonowa, to tylko w Holandii?

Holandia to doskonałe miejsce, by rozpocząć przygodę z pracą sezonową za granicą. Warto w tym celu zgłosić się do agencji pracy. Zwykle w swojej ofercie mają oni rozmaite prace sezonowe, do których w Holandii potrzeba grup pracowników. Jest to wyjazd całkowicie zorganizowany, więc nie musimy obawiać się o transport, czy problem ubezpieczenia zdrowotnego, gdyż agencje zwykle wykupują ubezpieczenia grupowe dla swoich pracowników.


Warto jednak odłożyć środki na koncie, by przez pierwszy miesiąc móc zaspokoić swoje podstawowe potrzeby jak np. jedzenie i picie. W okresie wiosenno- letnim w Holandii potrzeba pracowników do:

  • zbiorów pomidorów

  • zbiorów papryki

  • zbioru szparagów

  • pielęgnacji i opieki nad kwiatami

Plusem jest to, że praca ta nie wymaga znajomości języka obcego. Oznacza to, że nie musimy na prędko przyswajać żadnych holenderskich zwrotów. To samo tyczy się języka angielskiego, jednak jego znajomość, może stanowić ogromny plus. Jeśli jednak znamy przynajmniej język angielski, można pokusić się o poszukanie pracy sezonowej w branży turystycznej. Agencje pracy mają poszczególne oferty, dla osób ze znajomością języka np. w obsłudze hotelu czy restauracji. Wyjazd do pracy sezonowej do Holandii, to okazja do zarobienia nie małych pieniędzy, przez okres zaledwie kilku miesięcy.


Dlaczego warto rozważyć wyjazd do pracy stałej do Holandii?


Jeśli jesteśmy zdecydowani na zmianę miejsca zamieszkania i dłuższą emigrację zarobkową, warto rozważyć wyjazd do pracy na stałe. Holandia jest niezwykle przyjaznym krajem, w którym bardzo łatwo się zaaklimatyzować. Zarówno zarobki jak i koszty życia są świetnie zbilansowane, więc praca na cały etat pozwoli na życie, na przysłowiowym dobrym poziomie. Dodatkowo można w tym kraju liczyć na pomoc i zasiłki ze strony państwa, a także na wysoki poziom opieki zdrowotnej.


Również można skorzystać z pomocy agencji pracy, które pomogą nam znaleźć zatrudnienie w branży gastronomicznej lub budowlanej. Chłonny, holenderski rynek pracy, daje duże szanse na znalezienie dobrze płatnej, stałej pracy. Szukasz sprawdzonej agencji pracy? Sprawdź Holland Contracting!


Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 443 razy | 25-01-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2021 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ