Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Partnerzy

Serwis Praca4u.net zawiera
Statystyki dostępne po zalogowaniu

marta1992
marta1992
adrianek4536
adrianek4536
tomsz
tomsz
tomi66614@wp.pl
tomi66614@wp.p
Aktualności

Najniższa krajowa 2020

Kalkulator wynagrodzeń

Popularne zawody

Strona główna >> Aktualności

Praca na wakacje

Praca na wakacje Połowa wakacji za nami. Wielu z nas rozgląda się za pracą wakacyjną. Zastanawiasz się zapewne czy masz jeszcze szanse znaleźć zatrudnienie w okresie wakacyjnym? Dowiedz się więc jakie oferty pracy czekają na Ciebie w najbliższym czasie oraz jak efektywnie szukać zatrudnienia.
Jak co roku, największą ilość ofert pracy wakacyjnej dysponują sektory gastronomii, turystyki, rolnictwa oraz handlu. Wakacje to czas spowolnienia gospodarczego w pozostałych sektorach. W sierpniu ofert pracy jest zazwyczaj mniej niż na początku sezonu wakacyjnego, niemniej jednak nadal istnieje możliwość znalezienia interesującej pracy zarówno w Polsce jak i za granicą. Przede wszystkim w sierpniu mniej osób poszukuje pracy. Studenci często po czerwcowo-lipcowym okresie poszukiwania pracy wracają do rodzinnych miejscowości.
- Do końca lipca mam opłaconą stancję. Będę szukała pracy do końca miesiąca, jak nie znajdę wracam do domu - mówi Ilona, 23-letnia studentka Prawa.
Część osób szuka zatrudnienia na krótki okres np 2-4 tygodni w celu zarobienia pieniędzy na dalsze wakacje, zwalniając tym samym swoje miejsca pracy.

Najwięcej ofert pracy jest w kurortach turystycznych: praca nad morzem, w górach na mazurach. Pracodawcy z reguły nie wymagają kwalifikacji i doświadczenia zawodowego - wiąże się to również z niskimi płacami rzędu 6 - 14 zł/h brutto. W dobrej sytuacji są osoby zatrudnione na etacie, pozostali rozliczani w systemie prowizyjnym zależni będą od kapryśnej pogody.

Poszukiwani są pracownicy na zastępstwa urlopowe oraz na nowo tworzone miejsca pracy wakacyjnej: sprzedawcy pamiątek i artykułów spożywczych, kelnerki, barmani. Wakacje to okres, w którym zamykane są szkoły i przedszkola, a więc dobry czas dla opiekunek do dzieci.
Pracy za granicą na wakacje powinno się natomiast szukać już wiosną w celu zarezerwowania kontraktu. Niemniej jednak, sierpień to bardzo dobry okres na poszukwianie pracy za granicą na dłuższy niż wakacje okres czasu. Na witrynie www.praca4u.net jest obecnie bardzo dużo ofert pracy w Holandii, Niemczech, Anglii, Francji i pozostałych krajach UE - przy stosunkowo ospałym zachowaniu osób poszukujących pracy. Generalnie ludzie decydują się na wyjazd do pracy za granicą na początku wakcji /uczniowie i studenci/ lub po wakacjach. Wykorzystaj więc szansę i intesywniej poszukuj pracy za granicą w sierpniu.

Gdzie i jak szukać pracy?
Najprostszą jak i najmniej kosztowną metodą są ogłoszenia internetowe. Należy jednak uważać na oszustów i zwracać uwagę przede wszystkim na to:
- czy podany jest nr tel. stacjonarnego, adres siedziby pracodawcy, czy tylko darmowa szkrzynka e-mail
- czy treść ogłoszenia wzbudza zaufanie
- uważajmy na oferty pracy, w których pracodawca nie wymaga żadnych kwalifikacji ani doświadczenia - oferując przy tym bardzo atrakcyjne wynagrodzenie
- wystrzegajmy się ofert pracy, w których anonimowy pracodawca zatrudni kilkadziesiąt osób

Poza internetem uruchamiamy znajomości - pytamy przyjaciół, rodzinę, znajomych. Prosimy ich o pomoc. Polska to dziwny kraj, w którym z powodu dużego bezrobocia 3/4 etatów przyznawanych jest po znajomości.
Dodatkowo chodzimy od sklepu do sklepu, od zakłady pracy do zakładu pracy, od kawiarni do restauracji i nie zniechęcamy się niepowodzeniami. Pracy nie znajduje się w 3 dni.

Jeśli znajdziemy pracę, przed jej rozpoczęciem powinniśmy koniecznie w formie pisemnej zawrzeć umowę o pracę. Przed jej podpisaniem uważnie przeczytać. Z własnego doświadczenia wiem, że pracodawcy często zwlekają z podpisaniem umowy w pierwszy dzień pracy. Możemy się na to zgodzić jedynie w przypadku znanego pracodawcy, co do którego opini nie mamy zastrzeżeń. Nie mniej jednak nalegajmy o podpisanie umowy w dniu zaczęcia pracy i pytajmy jakie okolczności stoją na przeszkodzie.
~Gosc | Czytano 86230 razy | 06-08-12 | oferty pracy [0]


® 2008 - 2020 www.praca4u.net Kodeks pracy Polityka prywatności Kanał RSS Poprawny CSS praca 4u   Poprawny XHTML witryny praca4u - praca za granica
Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.