Strona główna >> Aktualności

Pożyczka online? Sprawdź, co warto wiedzieć

Pożyczka online? Sprawdź, co warto wiedzieć Chcesz skorzystać z pożyczki online, ale przed złożeniem wniosku chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym produkcie finansowym? Pożyczki online to alternatywa dla pożyczek i kredytów zaciąganych w bankach. Korzystanie z nich jest bezpieczne, pod warunkiem jednak, że zachowasz kilka środków ostrożności.

Czym jest pożyczka online i co różni ją od pożyczki z banku?


W Polsce sektor pożyczek pozabankowych jest bardzo rozwinięty. Pożyczka przez internet jest dostępna w ofertach zarówno firm o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i tych, które dopiero na ten rynek wchodzą. Zastanawiasz się, czym różnią się pożyczki online od pożyczek oferowanych przez banki? Podstawowe różnice sprowadzają się do:  • Formalności. W przypadku pożyczek online są one ograniczone do minimum. Wnioskując o pożyczkę online, będziesz musiał odpowiedzieć jedynie na podstawowe pytania. Dokumenty, które potwierdzą osiąganie przez Ciebie dochody, są niewymagane.

  • Szybkości otrzymania środków. Procedura rozpatrywania wniosków o pożyczki online odbywa się w całości przez internet. To z kolei powoduje, że pieniądze do swojej dyspozycji możesz otrzymać nawet w ciągu 15 minut.

  • Wysokości opłat. Pożyczka przez internet jest bardzo atrakcyjna pod tym względem – firmy pożyczkowe nowym klientom zazwyczaj oferują darmową pożyczkę. W przypadku tych produktów klient oddaje dokładnie taką sumę, jaką pożyczył.


Tym, co łączy pożyczki online i pożyczki bankowe, jest podstawa prawna, na jakiej są one przyznawane. W ostatnich latach zaciera się też różnica dotycząca maksymalnej kwoty, jaką klient może pożyczyć od banku i firmy pożyczkowej. Jeszcze do niedawna pod tym względem lepiej wypadały banki. Aktualnie w niektórych firmach pożyczkowych można pożyczyć nawet 20 000 zł.


Dla kogo jest pożyczka online?


Odpowiadając najprościej - dla każdego, kto potrzebuje dodatkowych środków. Jeszcze do niedawna pożyczki online były postrzegane jako rozwiązanie dla osób zadłużonych. Nie do końca jest to zgodne z prawdą. Aby otrzymać pożyczkę online, będziesz musiał mieć zdolność kredytową oraz neutralną lub pozytywną historię kredytową. Inaczej mówiąc, osoby zadłużone mają nikłą szansę na otrzymanie środków.


Pożyczka przez internet może być dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz środków niemal natychmiast. Wiele firm pożyczkowych proponuje swoim klientom rozpatrzenie wniosku i wypłatę środków w zaledwie kilka minut. Niektórzy pożyczkodawcy pracują od wczesnych godzin rannych nawet do północy.


W przypadku pożyczek online znaczenie ma też wygoda. Z uwagi na epidemię koronawirusa COVID-19 wolisz nie spotykać się z innymi ludźmi? Wszelkie formalności związane z otrzymaniem pożyczki przez internet załatwisz na odległość, bez opuszczania swojego mieszkania czy domu.


Jakie trzeba spełnić warunki, żeby dostać pożyczkę online?


Firmy pożyczkowe nie stawiają konsumentom wygórowanych wymagań. Jeżeli chcesz skorzystać z oferty, która Cię zainteresowała, musisz jedynie:  • Spełnić wymagania pożyczkodawcy odnośnie wieku. Niewiele firm pożyczkowych ma ofertę dla klientów w wieku 18 lat. Wśród mniejszej liczby ofert będziesz mógł wybierać również wówczas, gdy masz powyżej 75 lat.

  • Posiadać indywidualne konto bankowe. Bez rachunku bankowego nie będziesz mógł potwierdzić swojej tożsamości. Nie możesz też mieć rachunku wspólnego (np. ze współmałżonkiem).

  • Uzyskiwać stały dochód. Firmy pożyczkowe szczególną wagę przywiązują do tego, by dochód był stały. Nieregularne, chociaż wysokie zarobki wcale nie muszą oznaczać, że otrzymasz środki bez żadnych problemów.


Gdzie znajdziesz informacje o warunkach, jakie musisz spełnić, aby otrzymać pożyczkę? Możesz zarówno odwiedzić stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej, jak i zajrzeć do jednego z wielu rankingów pożyczek, które bez trudu znajdziesz w sieci.


Czy korzystanie z pożyczek online jest bezpieczne?


Chcąc skorzystać z pożyczki online, będziesz musiał wypełnić formularz wniosku. Pytanie o bezpieczeństwo nie jest zatem bezzasadne. Czy Twoje dane osobowe będą bezpieczne? Jak możesz upewnić się, że nie dostaną się one w ręce osób niepowołanych? Przede wszystkim zdecyduj się na ofertę rozpoznawalnej firmy pożyczkowej, która na polskim rynku działa już od dłuższego czasu.


Przed rozpoczęciem wypełniania formularza zwróć też uwagę na to, czy witryna posiada certyfikat SSL. Jest to szczególnie ważne, jeżeli przechodzisz do formularza z zewnętrznej strony, np. serwisu o tematyce finansowej. Certyfikat SSL gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych, dzięki czemu możliwość ich przechwycenia przez osoby trzecie jest ograniczona do minimum.


Bezpieczeństwo można też postrzegać przez pryzmat stanu swoich finansów. Aby nie wpaść w pętlę zadłużenia, powinieneś skorzystać z pożyczki wyłącznie wówczas, gdy jesteś pewien, że będziesz miał z czego oddać pożyczone środki. W przeciwnym razie zrezygnuj – spłacanie już posiadanych zobowiązań kolejnymi jest prostą drogą do poważnych kłopotów.


Artykuł partnerski.
~Gosc | Czytano 177 razy | 02-09-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2020 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ