Strona główna >> Aktualności

Poprawa koniunktury sektora maszyn rolniczych

Poprawa koniunktury sektora maszyn rolniczych Europejska Federacja Przemysłu Maszyn Rolniczych (CEMA) odnotowała wzrost w sektorze maszyn rolniczych, choć wybuch epidemii chwilowo załamał koniunkturę, a nad branżą zawisły czarne chmury. Poprawa klimatu biznesowego to dobra wiadomość dla producentów maszyn rolniczych oraz rolników, którzy myślą o długoterminowej inwestycji.

Przyszłość sektora maszyn rolniczych - przewidywania


Jeszcze kilka miesięcy temu, pracownicy sektora rolniczego z niepewnością patrzyli w przyszłość i negatywnie oceniali warunki prowadzenia działalności. Dzisiaj prognozy są znacznie bardziej optymistyczne. Według portalu ATR Express, w prawie każdym sektorze odnotowano wzrost.


Jedynie sytuacja ekonomiczna maszyn rolniczych do zbioru plonów jest nadal oceniana negatywnie. Poprawa koniunktury jest niezaprzeczalna, co bezpośrednio wpływa na lepsze wyniki finansowe, które odnotowuje branża maszyn rolniczych.


Zmiany dotyczą nie tylko Polski, ale całej Europy. Doniesienia prasowe ATR Express podkreślają, że w krajach europejskich pojawiają się duże zamówienia, a rolnicy zaczynają realizować planowane wcześniej inwestycje. To bardzo dobry znak, który pokazuje, że początkowe obawy związane z sytuacją epidemiczną, zaczynają znikać.


Zmiana nastrojów a zmiany koniunktury


Nastroje w branży maszyn rolniczych uległy zdecydowanej poprawie. Czego obawiano się najbardziej (wg badania Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń rolniczych Rolniczych)?  • utrudnionej obsługi klientów z powodu obostrzeń sanitarnych,

  • problemów z płynnością finansową,

  • niechęci rolników do inwestowania i kupowania nowych maszyn rolniczych,

  • trudności z dostępnością podzespołów i części zamiennych.


Na szczęście, po kilku trudnych miesiącach, sytuacja zdecydowanie się poprawia, a rolnicy i producenci maszyn rolniczych mogą patrzeć w przyszłość bardziej optymistycznie. Początkowo wstrzymane inwestycje, zaczynają na nowo ruszać, a branża maszyn rolniczych uczy się funkcjonować w nowej, epidemicznej rzeczywistości.


Źródło: https://atrexpress.com.pl/aktualnosci-rolnicze


Artykuł partnerski.
~Gosc | Czytano 132 razy | 08-09-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2020 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ