Strona główna >> Aktualności

Polscy pracownicy za granicą

Polscy pracownicy za granicą Od lat, gdziekolwiek jesteśmy, mamy dużą szansę spotkać tam naszego rodaka. W końcu słyniemy w świecie jako prawdziwi globtroterzy. Polacy często udają się do innych krajów, by szukać nieco odmiennych perspektyw, często decydują o tym względy ekonomiczne. Wówczas nierzadko udają się na Zachód. Jakie terytoria najliczniej odwiedzają i czym się trudnią?

Polacy w Niemczech

Oczywistą destynacją są Niemcy. W końcu graniczą z naszą ojczyzną na długim odcinku. Sąsiadują z kilkoma województwami. Z nich wyrusza za granicę wielu Polaków, choć nie brakuje też i wyjeżdżających, którzy pochodzą z nieco dalszych regionów. Odnosi się to na przykład do województw: opolskiego czy śląskiego. Niektórzy kursują między Polską a Niemcami od lat. Inni dopiero teraz decydują się na wyjazd.

Na jakie zatrudnienie mogą liczyć, gdy planują pracować w ojczyźnie Schillera?

Ofert nie brakuje, przy czym dotyczą przeważnie pracy fizycznej. Poszukiwani są zarówno doświadczeni i kompetentni pracownicy, jak i niewykwalifikowani robotnicy. Pierwsi znajdują licznie zatrudnienie w budownictwie, choćby jako cieśle, dekarze, elektrycy, hydraulicy, malarze-tapeciarze czy monterzy. Poszukiwani są również operatorzy maszyn, takich na przykład jak dźwig czy wózek widłowy. Kobiety z kolei sprawdzają się w charakterze opiekunek do dzieci czy osób starszych. W każdym przypadku pomocna w zaaklimatyzowaniu się jest znajomość języka niemieckiego - choćby w stopniu podstawowym.

Polacy w Niderlandach i Belgii

Kolejnymi krajami, do których ściągają Polacy w poszukiwaniu pracy, są nieco dalej położone od Niemiec Holandia oraz Belgia. Również i w nich są bogate rynki pracy. Przeważają, co zrozumiałe, propozycje składane pracownikom fizycznym. Wiele z nich odnosi się do pracy tymczasowej. I Holandia, i Belgia znane są z upraw i rolnictwa. Stąd też nie brakuje propozycji dla pracowników sezonowych, którzy niekoniecznie są wykwalifikowanymi pracownikami. Przy zbiorach i selekcji owoców, warzyw czy kwiatów pracują również studenci, a nawet pełnoletni uczniowie.

Powroty

Większość Polaków pracujących w Niemczech, Belgii czy Holandii stara się jak najczęściej odwiedzać ojczyste strony, aby podtrzymać więź z bliskimi. W jaki sposób odwiedzają ojczyznę lub powracają do niej na stałe? Nierzadko korzystają z usług firm, które oferują przewóz osób. Przewozy busami to często kompleksowa propozycja dla tych podróżnych, którzy cenią sobie komfort i bezpieczeństwo.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 296 razy | 05-05-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2021 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ