Strona główna >> Aktualności

Opiekunka w Niemczech. Dlaczego potrzeba Polek do opieki?

Opiekunka w Niemczech. Dlaczego potrzeba Polek do opieki? Czy wiesz, ile Polek pracuje jako opiekunka osób starszych w Niemczech? Ponad 500 tysięcy. Mimo tego wciąż pojawiają się nowe ogłoszenia. Z czego to wynika? Z czym to się wiąże? A przede wszystkimf dlaczego Niemcy tak cenią pracowników z Polski? Nie, nie chodzi o pieniądze. Przyczyna leży dużo głębiej.

Skąd tak duże zapotrzebowanie na opiekunów i opiekunki w Niemczech?

W XIX wieku ludzie żyli około 40 lat. Jak długo żyją dzisiaj? Średnia zwiększyła się niemal dwukrotnie. Choć jest to zjawisko pozytywne, nie każdy kraj dobrze sobie z nim radzi.


Niemieckie społeczeństwo starzeje się. W 2019 r. Fundacja Bertelsmanna sporządziła raport, z którego wynikało, że na 100 osób pomiędzy 15 a 64 rokiem życia przypadają aż 33 osoby powyżej 65 lat. Wedle prognoz w roku 2035 będzie ich aż 50.


Nowoczesna medycyna potrafi zdecydowanie wydłużyć życie. Jednak nie na każdy problem istnieje rozwiązanie. Z wiekiem coraz trudniej o samodzielność. Spacery, kąpiel, sprzątanie mieszkania, gotowanie czy nawet wstawanie z łóżka. Te proste czynności stanowią dla osób w podeszłym wieku nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, że wiele z nich mierzy się na co dzień z poważnymi chorobami.


Dom opieki czy wystawienie oferty pracy dla opiekunek w Niemczech?

W 2018 r. w Niemczech było ponad 13, 5 tysiąca domów opieki. Aż 38 tysięcy oferowanych przez nie miejsc pracy pozostawało jednak nieobsadzonych. Te liczby pokazują nie tylko skalę problemu. Taka sytuacja ma swoje konsekwencje.


Personel placówek stacjonarnych nie jest w stanie zapewnić swoim podopiecznym opieki na profesjonalnym poziomie. Rodziny muszą więc wybierać. W domu seniora ich bliscy nie będą żyli komfortowo. Alternatywą jest poszukiwanie kogoś do opieki nad osobami starszymi na własną rękę. W tym drugim przypadku z pomocą przychodzą firmy zatrudniające opiekunki w Niemczech.


Warto także pamiętać o tym, że senior zwykle najlepiej czuje się we własnym domu. Jeśli ma kochającą rodzinę, która nie może zająć się nim przez całą dobę, jest to bardzo mocno brane pod uwagę.


Praca w Niemczech przy seniorach. Co Niemcy cenią w polskich opiekunkach osób starszych?

Przedsiębiorstwa, które oferują pracę polskim opiekunkom w Niemczech, zapewniają im darmowe zakwaterowanie i wyżywienie. Gwarantują też opiekę rezydenta, do którego można zadzwonić w razie jakichkolwiek trudności. Z pracą opiekunki wiąże się przy tym atrakcyjne wynagrodzenie. Nie dzieje się tak bez przyczyny.


Mieszkanki naszego kraju mają w Niemczech bardzo dobrą opinię. Ceni się ich empatię, zaangażowanie i obowiązkowość. Prócz tego Polki świetnie gotują, a przygotowywanie posiłków dla siebie i podopiecznego jest jednym z ich stałych obowiązków. Postrzegane są również jako zaradne, opiekuńcze i troskliwe. To wszystko sprawia, że to właśnie one mają największą szansę na zatrudnienie w opiece na terenie Niemiec.


Praca opiekunki Niemcy. Praca w opiece Niemcy a znajomość języka niemieckiego.

Opiekunki w Niemczech powinny płynnie mówić po niemiecku. Drobne błędy językowe nie mają najmniejszego znaczenia. Liczy się jednak to, by szybko zrozumieć starszą osobę i sprawnie reagować na jej potrzeby. Prócz tego przyda się takt i pełne zrozumienie dla ograniczeń, z jakimi mierzą się seniorzy. Doświadczenie w zbliżonym zawodzie jest dodatkowym atutem, który pozwoli Ci lepiej zarabiać na każdym wyjeździe.


Jeśli chcesz podjąć pracę w opiece w Niemczech, koniecznie skontaktuj się z firmą prowadzącą obecnie rekrutację.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 805 razy | 23-02-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2021 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ