Strona główna >> Aktualności

Nie masz czasu szukać nowego pracownika? Postaw na outsourcing pracowniczy

Nie masz czasu szukać nowego pracownika? Postaw na outsourcing pracowniczy Poszukiwanie kandydatów do pracy, następnie ich rekrutacja i zatrudnienie to zadania spędzające sen z powiek menedżerom i dyrektorom. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba tego robić. Wszystko za sprawą outsourcingu pracowniczego. Co to jest i czemu warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Co to jest outsourcing pracowniczy?

Rozwiązanie polega na przekazaniu danej firmie pracownika lub pracowników i zleceniu im zajęcia się w niej konkretnymi działaniami. Innymi słowy, firma dysponująca kadrą pracowniczą, podpisuje z danym przedsiębiorstwem umowę o świadczenie usług outsourcingu pracowniczego. Ustala się zakres obowiązków pracowników i szczegóły współpracy.

Co istotne, pracownicy nie podpisują umowy bezpośrednio z pracodawcą. Zatrudniającym jest tak naprawdę agencja, która zostaje wykonawcą zlecenia powierzonego im przez przedsiębiorstwo. Tym samym usługa jest realizowana bardziej na zasadzie współpracy niż podległości. Więcej na temat tego, czym jest outsourcing pracowniczy, dowiesz się ze strony Kono.jobs: https://kono.jobs/outsourcing-pracowniczy/.

Outsourcing a agencja pracy tymczasowej

Warto nieco bliżej wyjaśnić zależność między outsourcingiem pracowniczym a agencją pracy tymczasowej. Otóż usługę outsourcingu najczęściej świadczą właśnie tego typu agencje. Dobrym przykładem jest wspomniana już wcześniej firma Kono. Działa ona jako agencja pracy tymczasowej, niemniej należy zaznaczyć, że pomaga też w znajdowaniu pracowników na stałe. Wśród świadczonych przez nią usług znajduje się pośrednictwo pracy. Jednak często lepszym rozwiązaniem dla firmy okazuje się outsourcing.

Dlaczego właśnie agencje pomagają w zakresie outsourcingu? Ponieważ mają dostęp do ogromnych baz pracowników, w tym specjalistów, z różnych dziedzin. To jedyne firmy, które mogą znaleźć kadrę dla firmy z każdej branży.

Zalety outsourcingu pracowniczego

Wyjaśniliśmy już, co to jest outsourcing pracowniczy. Jednak dlaczego właściwie jest to rozwiązanie godne uwagi? Niewątpliwie wynikających z niego korzyści dla firmy jest co najmniej kilka:

  • brak konieczności poszukiwania pracowników,
  • oszczędność czasu za sprawą rezygnacji z procesu rekrutacji,
  • prosta dokumentacja dzięki jednej umowie, podpisywanej z agencją pracy,
  • wygoda za sprawą obsługi kadrowo-płacowej prowadzonej przez biuro pracy,
  • możliwość skorzystania z usług wykwalifikowanych pracowników,
  • gwarancja profesjonalnego wykonywania czynności zawodowych.

Przyglądając się powyższym korzyściom, należy stwierdzić, że outsourcing pracowniczy to dobre rozwiązanie. Dzięki niemu przedsiębiorstwo oszczędza mnóstwo czasu, nie musząc poszukiwać pracowników ani prowadzić rekrutacji. Co więcej, firma zyskuje gwarancję, że dane zadania będą wykonywać profesjonaliści.

Agencja stale nadzoruje pracę i dba o wysoką jakość jej wykonywania. Ważnym aspektem jest też obsługa kadrowo-płacowa pracowników, prowadzona przez agencję. Każdy przedsiębiorca wie, jak wiele pracy wiążę się z obsługą pracowników w tym obszarze. Co więcej, firma zyskuje, ponieważ nie musi podpisywać umowy z każdym pracownikiem z osobna. Wystarczy jedna, prosta umowa o świadczenie usług outsourcingu pracowniczego z agencją.

Outsourcing pracowniczy to dla przedsiębiorstwa komfort i realna korzyść. Warto jednak skorzystać z usług odpowiedniej agencji. Polecamy wybierać jedynie sprawdzone, doświadczone firmy.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 879 razy | 27-10-2022 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2023 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.