Strona główna >> Aktualności

Najciekawsze loga firmowe w historii

Najciekawsze loga firmowe w historii Logo może odgrywać ogromną rolę w promowaniu firmy. Wielu klientom to właśnie ono kojarzy się w pierwszej kolejności z danymi usługami lub towarami. Praktycznie każdy zna loga takich marek jak Nike, Apple czy Mercedes. Z czasem lubiły się one zmieniać, ale ich charakter pozostawał podobny. Jakie są najciekawsze loga w historii oraz dlaczego odniosły one aż taki sukces?

Coca-Cola

Logo marki Coca-Cola jest idealnym przykładem na to, że musi się ono dostosować do swoich czasów. Nie można jednak zmieniać wszystkiego. Niektóre elementy muszą pozostać na swoim miejscu, bo straci się cały dotychczasowy efekt rozpoznawania przez klientów. Logo Coca-Coli zawsze opierało się na charakterystycznym napisie, gdzie dużą rolę odgrywa czcionka Spencerian. W latach 50. dołożono jedynie czerwony kolor z białymi elementami.

Firma z czasem próbowała z bardziej skomplikowanymi wzorami, ale okazało się, że klienci wolą oryginalny projekt. Na przestrzeni 70 lat przekształcił się w zasadzie jedynie kolor napisu. Coca-Cola udowadnia, że loga firm na gadżetach reklamowych nie muszą zmieniać się co tydzień. Jeśli już musi nastąpić jakaś modyfikacja - to musi być starannie przemyślana.

Nike

Logo marki Nike udowadnia z kolei, jak ważny we współczesnych czasach jest minimalizm. Pokazują to też takie przedsiębiorstwa jak Apple lub Mercedes. Kluczowy jest tutaj charakterystyczny symbol, który już zawsze będzie kojarzył się z firmą. W przypadku Apple jest to jabłko, Mercedesa trójramienna gwiazda, zaś Nike legendarna łyżwa. Jest ona bezpośrednio powiązana z nazwą marki.

Nike to grecka bogini, zaś łyżwa ma symbolizować jej nieziemską szybkość oraz powabność ruchów. Klienci lubią takie dodatkowe narracje, co mocno oddziałuje na ich wyobraźnię. Nike początkowo próbowało dokładać do loga różne napisy, ale od 1995 roku pozostał w nim jedynie symbol. Specjaliści od reklam coraz częściej uznają, że najważniejszy jest minimalizm i jak najmniejsza liczba kolorów oraz elementów.

McDonalds

Stworzenie idealnego loga może być długotrwałym procesem. Udowadnia to McDonalds, gdzie koncepcja zmieniła się kilka razy. Logo miewało postać:

  • czarnego napisu na białym tle z poziomą linią

  • białego napisu na czarnym tle

  • żółtego napisu na czerwonym tle

  • samego żółtego symbolu z napisem na dole

Każdy kolejny etap dodawał albo odejmował jakieś elementy, dopóki nie znaleziono idealnego rozwiązania. Na samym końcu pozostało po prostu żółte M o charakterystycznej czcionce. Okazało się, że to jedyny niezbędny element w całej układance.

RMF FM

Kreatywne loga można znaleźć również w Polsce, nie muszą to być najbardziej ikoniczne firmy na świecie. Radio RMF FM dokonało w swoim czasie bardzo odważnej decyzji. Zawsze było kojarzone ze smoczycą Matyldą, która wznosiła do góry płomień. Jej wygląd na przestrzeni lat ciągle się zmieniał i był coraz prostszy. Z czasem jednak symbolu pozbyto się na korzyść samego napisu. Okazało się, że jego kolory, czyli niebieski na żółtym tle były na tyle charakterystyczne, że słuchacze i tak powiążą logo z radiem. Pokazuje to, że można sobie poradzić nawet z usunięciem najważniejszego symbolu, przez lata kojarzonego z danego firmą.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 1459 razy | 25-11-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2022 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.