Strona główna >> Aktualności

Materace lateksowe w Bytomiu - jak poprawnie dobrać materace do spania

Materace lateksowe w Bytomiu - jak poprawnie dobrać materace do spania Większość z nas wie, że stopień twardości materaca dobieramy na podstawie swojej masy ciała. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że musimy wziąć też pod uwagę nasz wzrost. Sprawdź więc, jak dobrać materac w zależności od wysokości twojego ciała oraz jakie jeszcze parametry są ważne przy podejmowaniu decyzji o zakupie tego elementu sypialnianej przestrzeni. Gdzie możemy kupić materace lateksowe w Bytomiu?

Jak dobrać długość materaca do wzrostu?


Materac do spania ma bezpośredni wpływ na jakość naszego snu, i to on decyduje, czy rano obudzimy się wypoczęci, czy wręcz przeciwnie. Dlatego powierzchnię do spania powinniśmy dobierać do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Zanim zaczniemy wybierać konkretny model i poziom twardości, musimy zastanowić się, jakie wymiary będą dla nas odpowiednie.


Długość materaca powinna być przynajmniej o 15-20 cm większa niż nasz wzrost. Chodzi o to, abyśmy nad głową i pod stopami mieli po ok. 10 cm wolnej przestrzeni. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie wyprostować całą sylwetkę. Warto wspomnieć, że podczas snu nie leżymy nieruchomo w jednym miejscu, tylko minimalne się przemieszczamy, zarówno na szerokości, jak i na długości materaca. Dzięki tej wolnej przestrzeni nawet podczas niekontrolowanych ruchów będziemy mogli wygodnie spać.


Stopień twardości materaca a wzrost


Stopień twardości dobieramy przede wszystkim do naszej masy ciała - niezależnie od tego, czy jest to materac lateksowy czy sprężynowy. Im ciężsi jesteśmy, tym twardszy powinien być materac. Dokładne wytyczne doboru materaca do masy ciała wyglądają tak:  • materace H1 (miękkie) - dla osób o wadze do 60 kg,

  • materace H2 (średnie) - dla osób o wadze od 60 do 80 kg,

  • materace H3 (twarde) - dla osób o wadze od 80 do 110 kg,

  • materace H4 (bardzo twarde) - dla osób o wadze powyżej 110 kg.


A co to ma wspólnego z naszym wzrostem? Otóż oznaczenia te dotyczą raczej osób o średniej wysokości ciała. W skrajnych przypadkach, czyli jeśli jesteśmy bardzo niscy lub bardzo wysocy, musimy wziąć pod uwagę zarówno masę ciała, jak i wzrost. Według powyższych wytycznych osoba o wadze równej 85 kg powinna wybrać materac H3 (twardy). Jednak ciężar ciała inaczej będzie rozkładał się w przypadku użytkownika o wzroście 170 cm, a inaczej u użytkownika o wzroście 190 cm.
Osoby bardzo wysokie powinny decydować się raczej na materace o jeden stopień miększe, niż wskazuje na to ich waga. Przykładowo użytkownik o masie ciała 85 kg i wzroście równym 190 cm powinien skłonić się raczej ku materacowi o średnim poziomie twardości, czyli H2. To samo dotyczy oczywiście osób bardzo niskich, o wysokiej wadze. Powinny one wybierać materace nieco twardsze.


Materace lateksowe w Bytomiu - gdzie kupić?


Jeśli mieszkasz w okolicach Bytomia, to wysokiej jakości materace lateksowe możesz zakupić w sklepach stacjonarnych z produktami od renomowanej marki Hilding Anders. Przykładem produktu z wypełnieniem lateksowym jest materac Hilding Melody, profilowany na 7 stref twardości. Zapewnia on optymalne podparcie dla kręgosłupa, gwarantuje dobrą wentylację, a dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Materac Melody sprawdzi się u osób z problemami kręgosłupa, seniorów oraz par z dużą różnicą wagową.


Dokładną listę sklepów wraz z adresami znaleźć możesz na oficjalnie stronie Hilding, w zakładce znajdź sklep. Wystarczy wpisać nazwę miasta, a po chwili ukażą się wyniki.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 1050 razy | 18-06-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.