Strona główna >> Aktualności

Kiedy jest najlepszy moment na podjęcie pracy w Holandi

Kiedy jest najlepszy moment na podjęcie pracy w Holandi Od wielu lat Holandia jest kierunkiem obieranym przez wielu obywateli z innych krajów, w tym Polski, którzy z chęcią przyjeżdżają tam zarobić. Nic dziwnego, jest to państwo, w którym panują dobre i godne warunki pracy, przy poszanowaniu praw pracownika, a także można tam dobrze zarobić, nawet przy pracach fizycznych. Kto może zdecydować się na pracę w Holandii i kiedy najlepiej to zrobić?

Praca sezonowa tymczasowa

Holandia słynie z licznych ofert i propozycji prac sezonowych, z których mogą skorzystać co roku także Polacy. Prace zazwyczaj związane są z branżą ogrodniczą i sadzonkami, a także ze zbiorem warzyw i owoców. Są to na pewno czynności, które nie wymagają kwalifikacji i wytrenowania specjalnych umiejętności.

Można znaleźć również oferty pracy na pracownika magazynu lub produkcji również na krótki okres, przykładowo w okresie wakacji czy przed świętami. Praca sezonowa jest pracą tymczasową, dzięki, której można najzwyczajniej dorobić, dzięki atrakcyjnym stawkom godzinowym. Często pracodawcy, chcąc przyciągnąć pracowników do pracy tymczasowej oferują lepsze stawki godzinowe.


Szukasz zatrudnienia w Holandii? Zwróć się Holland Contracting.


Praca na wakacje, a może gap year?

Często z opcji pracy sezonowej w Holandii korzystają studenci, mający dłuższą przerwę od nauki w wakacje, podczas której mogą np. dorobić trochę do czynszu lub na swoje przyjemności. Skorzystać z niej mogą również absolwenci liceum tuż po zdaniu matury. Niekiedy absolwenci ci, którzy nie chcą od razu po liceum pójść na studia, decydują się na tzw. gap year, czyli rok przerwy. W tym czasie mogą podjąć się pracy na pełen etat, również za granicą. To samo tyczy się również absolwentów uczelni, którzy przed podjęciem pierwszej stałej pracy w Polsce chcą doświadczyć trochę życia za granicą i obcej kultury.

Praca na stałe

W Holandii oprócz prac na krótki czas jest możliwe podjęcie również prac stałych. Jest to opcja dla tych, którzy chcą wyprowadzić się na stałe za granicę i zamieszkać w innym europejskim kraju. Holandia jest tu naprawdę dobrą opcją, dzięki dobrym warunkom pracy i do życia. Tak poważna decyzja jednak powinna być dokładnie przemyślana, gdyż życie tak daleko od domu i rodziny do prostych nie należy. Na wyjazd taki często decydują się osoby samotne, które nie mają żadnych zobowiązań. Życie za granicą samemu jednak może nie być takie łatwe, bez rodziny i bez znajomych z Polski. Na stały pobyt w Holandii mogą zdecydować się np. pary, które chcą wspólnie rozpocząć nowy etap w życiu.
Artykuł partnerski.
~Gosc | Czytano 165 razy | 19-09-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2020 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ