Strona główna >> Aktualności

Jak rozpocząć pracę jako opiekun osób starszych w Niemczech?

Jak rozpocząć pracę jako opiekun osób starszych w Niemczech? Zastanawiasz się nad wyjazdem do Niemiec w roli opiekunki osób starszych? Zapewne nurtuje Cię, co zrobić, aby znaleźć odpowiednie miejsce pracy oraz uczciwe warunki finansowe. Nie działaj więc w ciemno, tylko sprawdź, jakie oczekiwania musisz spełnić, aby Twój wyjazd doszedł do skutku. Opieka nad seniorami to niełatwe zadanie, jednak jeśli spełniasz wszystkie warunki, z pewnością łatwo odnajdziesz się w swojej roli.

Opieka w Niemczech – gdzie znaleźć oferty pracy?

Praca dla opiekunek w Niemczech wymaga skrupulatnego sprawdzania ofert, aby nie dać się oszukać. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do agencji pracy dla opiekunek, która samodzielnie wyszukuje oferty rodzin z Niemiec, które potrzebują wsparcia. Zanim jednak zdecydujesz się na pośrednictwo agencji, sprawdź, czy na pewno jest ona uczciwa. Koniecznie należy zwrócić uwagę na 3 aspekty:

  • Brak opłat za pośrednictwo – nieuczciwe agencje za udostępnianie swoich ofert oraz możliwość pracy za granicą pobierają dodatkowe opłaty.

  • Legalne zatrudnienie na podstawie umowy – legalnie działająca agencja podpisze z Tobą umowę jasno określającą warunki współpracy, powinny się w niej zaleźć ustalenia dotyczące zakresu obowiązków, wymiaru czasu pracy, miejsca pracy, a także wynagrodzenia przysługującego za opiekę nad seniorem.

  • Bezpieczeństwo i ciągłe wsparcie – aplikacja na oferty pracy dla opiekunek w Niemczech często składa się z wypełnienia różnych dokumentów, dlatego warto postawić na agencję, która pomoże Ci we wszystkich kwestiach formalnych, aby nie zabierać dodatkowo Twojego czasu.

Współpraca z doświadczoną agencją pracy dla opiekunek gwarantuje dodatkowo dostęp do najnowszych ofert pracy, dzięki czemu możesz mieć pewność, że są aktualne.

Praca dla opiekunek w Niemczech a znajomość języka

Praca w Niemczech stwarza konieczność porozumiewania się z pacjentami w języku niemieckim. Co prawda od czasu do czasu pojawiają się oferty, które nie wymagają znajomości języka, jednak są one zdecydowaną mniejszością. Dla komfortu własnego oraz pacjenta w podeszłym wieku należy więc znać język niemiecki przynajmniej na poziomie podstawowym. Jeśli jednak chcesz wyjechać do pracy za granicę, a nie znasz języka, możesz zapisać się na przyspieszony kurs językowy. Niektóre agencje pracy dla opiekunek organizują kursy, które pomogą Ci poznać podstawy. Dzięki temu wyjedziesz do swojej nowej pracy w pełni przygotowana.

Opieka w Niemczech – oferty pracy i wymagana dokumentacja

Przed wyjazdem do pracy w Niemczech należy skompletować najważniejsze dokumenty. Aby były one jednak aktualne, nie warto tej kwestii załatwiać na długo przed wyjazdem. Ze sobą musisz zabrać dowód osobisty, który będzie Ci potrzebny do przekroczenia granicy, zameldowania oraz podpisania umowy o pracę. Zanim zdecydujesz się na wyjazd, upewnij się, że dokument będzie ważny przez cały Twój pobyt za granicą. Jeśli pracodawca tego wymaga, nie zapomnij też zabrać aktualnego prawa jazdy.

Kolejnym ważnym wsparciem będzie dla Ciebie karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która umożliwi Ci korzystanie z opieki medycznej na terenie Niemiec. Dokument wydawany jest w oddziałach NFZ. Zanim wyjedziesz z Polski, zadbaj również o ubezpieczenie na wypadek zdarzeń losowych, np. zgubienia bagażu, nagłej hospitalizacji lub wypadku.

Dodatkowym atutem będzie posiadanie przetłumaczonego na język niemiecki aktu urodzenia, dowodu ubezpieczenia, a także świadectwa ukończonych kursów. Zdarza się również, że pracodawca wymaga świadectwa o niekaralności.

Pamiętaj, że zgłaszając się do profesjonalnej agencji oferującej pracę dla opiekunek, zyskujesz gwarancję legalnego i satysfakcjonującego zatrudnienia!

Artykuł partnerski

~Gosc | Czytano 1679 razy | 25-09-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.