Strona główna >> Aktualności

Jak rozliczyć swój pit roczny 37, dla kogo i do kiedy?

Jak rozliczyć swój pit roczny 37, dla kogo i do kiedy? Masz problem z rocznym pitem 37? Szukasz sposobów na rozliczenie z urzędem skarbowym, ale nie wiesz co się zmieni w nadchodzącym Nowym Ładzie? Jeśli tak, to nasz artykuł jest właśnie dla Ciebie. Wyjaśnimy w nim, w jaki sposób bez problemu rozliczysz roczny PIT 37. Poznasz dwa sprawdzone sposoby. Dowiedz się także kto i do kiedy musi złożyć wspomniany PIT w skarbówce.

Dla kogo jest PIT 37 i do kiedy należy go rozliczyć?

PIT 37 jest najpopularniejszym drukiem, za pomocą którego z Urzędem Skarbowym rozlicza się ponad 80% podatników. Są wśród nich przede wszystkim: pracownicy na etacie, emeryci, renciści, a także osoby rozliczające się z umów zleceń oraz o dzieło. Formularz jest obligatoryjny dla wszystkich osób, które w poprzednim roku podatkowym uzyskały dochód od płatnika wraz ze składkami społeczno zdrowotnymi oraz zaliczkami na podatek. Wypełniają go osoby, których dochody opodatkowane są w skali 17% lub 32%.
Z druku PIT 37 możesz skorzystać wspólnie z małżonkiem. Warunkiem jest identyczna sytuacja podatkowa oraz pozostawanie w związku małżeńskim przez cały rok, za który chcą się wspólnie rozliczyć.

Jak rozliczyć roczny PIT 37 online?

Jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu czasu, to wypełnienie formularza Pit 37 w formie online, jest doskonałym wyborem. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu przed monitorem komputera i skorzystać z jednej z wielu stron oferujących wypełnienie formularza PIT. Aktualne druki oraz formularze do rozliczeń znajdziesz na program pitowy pit.pl. Za pomocą darmowego oprogramowania w intuicyjny sposób wypełnisz oraz prześlesz do urzędu wymagane deklaracje. Program automatycznie obliczy i wypełni wszystkie obligatoryjne rubryki takie jak: kwota wolna od podatku, koszty uzyskania przychodu, ulgi na podstawie podanych dochodów. Z witryny pit.pl mogą skorzystać zarówno osoby pracujące na Windowsie, Linuksie jak i Mac.

Po dokonaniu czynności, otrzymasz UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru w pliku PDF. Dokument należy zapisać w komputerze bądź wydrukować i schować w bezpieczne miejsce. Z opisanej formy korzysta coraz więcej podatników.

Jak rozliczyć roczny PIT 37 poprzez stronę gov.pl?

Na stronie rządowej login.gov.pl możemy wypełnić formularze pit i przesłać je do wybranego Urzędu Skarbowego. Musimy mieć przygotowane: datę urodzenie oraz PESEL lub NIP. Dodatkowo potrzebna będzie wartość przychodu oraz kwota podatku do zapłaty za poprzedni rok rozliczeniowy. Jak wszystko co publiczne, strona urzędowa jest mało intuicyjna. Dodatkowo bardzo dużo osób nie ma możliwości poprawnej wysyłki druków pit z powodu błędnego podawania kwot podatku z poprzedniego roku. System w znany tylko sobie sposób nie przyjmuje poprawnie wpisanych kwot podatkowych.

Jak rozliczyć roczny PIT 37 offline?

Sporo osób nadal wypełnia druki pit w tradycyjny sposób, czyli wersji offline. Najczęściej w takim wypadku należy skorzystać z usług biura księgowego. Wypełniony pit w wersji wydrukowanej, należy własnoręcznie podpisać i oczywiście dostarczyć do Urzędu Skarbowego. Osoby rozliczające druki PIT w tradycyjny sposób mogą dostarczyć dokumenty na dwa sposoby. Pierwszą i najpopularniejszą metodą jest wizyta osobista w urzędzie. Druga metoda polega na wysyłce PITa za pomocą Poczty Polskiej. Mając na uwadze pracochłonność, czasochłonność oraz koszt takiej usługi, zachęcamy do korzystania z formularzy online przy wypełnianiu formularzy PIT.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 1010 razy | 20-10-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2022 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.