Strona główna >> Aktualności

Inwestycja w odnawialne źródła energii

Inwestycja w odnawialne źródła energii Dzięki dofinansowaniu odnawialnych źródeł energii, fotowoltaika staje się coraz popularniejsza. Dowiedz się jak zainwestować ciężko zarobione pieniądze i jak odsprzedawać wyprodukowaną energię do zakładu energetycznego. Podpowiemy po jakim czasie zwróci się nam inwestycja.
Rachunki za prąd każdego roku rosną, podczas gdy ceny paneli fotowoltaicznych systematycznie spadają. Wszystko to sprawia, że wraz z dotacją rządowego programu "Mój Prąd" w wysokości 5.000 zł, inwestycja w odnawialne źródła energii jest coraz bardziej opłacalna. Wyprodukowana ze słońca energia może posłużyć nam do podgrzania wody w bojlerze, zasilenia domowego sprzętu RTV AGD oraz odsprzedaży prądu do sieci publicznej.

Jaki jest koszt typowej dla gospodarstwa domowego instalacji o mocy 5KW?

W zależności od użytych paneli, inwertera i doświadczenia ekipy monterskiej, ceny kompletnego zestawu wraz z montażem zaczynają się od około 21.000 zł wzwyż (ceny rynkowe, aktualne na dzień 10 marca 2020r.). Typowy zestaw składa się z:
  • kilkunastu paneli fotowoltaicznych z 25 letnią gwarancją
  • inwertera, którego zadaniem jest zamiana napięcia prądu stałego na zmienne z 10 letnią gwarancją
  • konstrukcji montażowej
  • okablowania
  • projekt i dokumentacja gotowa do złożenia w Zakładzie Energetycznym
Przy wyborze zestawu zwróćmy szczególną uwagę na rodzaj użytego inwertera, który jest najbardziej newralgicznym i narażonym na awarie elementem inwestycji. Jeśli zdecydujemy się na samodzielny montaż i przygotowanie dokumentów możemy zaoszczędzić około 6.000 zł.

Dla kogo polecana jest inwestycja w fotowoltaikę?

Panele fotowoltaiczne rekomendowane są dla osób dysponujących gotówką na inwestycje. Z pewnością nie opłaca się pożyczać na procent kapitału i inwestować w technologię, która z roku na rok staje się coraz tańsza. Fotowoltaika jest coraz popularniejsza wśród indywidualnych gospodarstw domowych, firm oraz rolników. Montaż paneli fotowoltaicznych to wzrost ceny nieruchomości oraz zabezpieczanie przed nieoczekiwanym wzrostem kosztów energii elektrycznej.

Jaki jest okres zwrotu inwestycji?

Optymistyczna wersja Ministerstwa Energii podaje okres zwrotu inwestycji po 10 latach. Realnie należy przyjąć że okres ten będzie wynosił od 12 do 14 lat przy obecnych cenach instalacji i kosztach prądu. Mając na uwadze, że ceny prądu będą w nieodległej przyszłości rosnąć, inwestycja ma szanse zwrócić się po okresie 10 lat. Dzięki dofinansowaniu obniżającemu koszt o 5 tys zł, okres zwrotu z inwestycji podawany jest na około 8 lat. Jeśli po tym czasie nie zepsuje się nam inwerter, bardzo optymistyczne założenie, możemy przez kolejne kilkanaście lat cieszyć się darmową energią elektryczną.
Jesteś zainteresowany inwestycją w fotowoltaikę? Wybierz doświadczoną firmę, która kompleksowo zrealizuje usługę począwszy od przygotowania projektu, montażu paneli fotowoltaicznych, aż po finalny odbiór w lokalnym zakładzie energetycznym. Profesjonalna firma pomaga także przy uzyskaniu rządowego dofinansowania. Podczas wyboru zwróć uwagę, by firma nie korzystała z pośredników, ani sama nie była podwykonawcą. Firmy budowlane znane są ze zrzucania winy na poprzednią ekipę. Wybór jednej firmy z kompleksową obsługą, gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie i bezproblemową reklamację. Firma AM Group Solar Fotowoltaika Bydgoszcz na tle konkurencji wyróżnia się rzetelnością, terminowością, fachową obsługą i dbałością o klienta. Świadczą o tym wszystkie pozytywne komentarze o łącznej ocenie 5 gwiazdek. AM Group Solar działa na europejskim rynku od kilkunastu lat. Swoją działalność prowadzi w Polsce, Holandii, Niemczech, Austrii oraz Francji. Doświadczona ekipa projektantów i monterów energii odnawialnej może poszczycić się realizacją kilkuset projektów. Są w stanie wykonać kilkadziesiąt instalacji fotowoltaicznych miesięcznie. Na terenie Polski, AM Group S.C. działa na ternie Bydgoszczy i okolic oraz ościennych województw. AM Group S.C.
Lisi Ogon / okolice Bydgoszczy
ul. Bydgoska 16
86-065 Łochowo Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00
Infolinia czynna w dni robocze od godz. 8.00 do 17.00 pod numerem telefonu:+48 734-151-444 Artykuł partnerski.
~Gosc | Czytano 1456 razy | 10-03-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2022 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.