Strona główna >> Aktualności

Gdzie wyjechać do pracy za granicę w 2021 roku ile można zarobić?

Gdzie wyjechać do pracy za granicę w 2021 roku ile można zarobić? W dobie kryzysu, zamykania gospodarek oraz kiepskiej perspektywy na przyszłość zadajesz sobie pytanie gdzie wyjechać za granicę w poszukiwaniu pracy. Zamiast martwić się o utratę zatrudnienia, skorzystaj z szansy na zmianę. Decyzji nie podejmuje się pochopnie. Dowiedz się gdzie w 2021r. warto wyjechać za granicę. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy zdecydować.
Większość z nas nie lubi swojej pracy lub narzeka na niską pensję. Pomimo tego mało kto z nas robi cokolwiek by zmienić opisany stan. Obecny kryzys dla wielu będzie motorem do działania i zmian na lepsze. Pracę w każdym kraju UE możesz dostać od zaraz. Ostatnie lockdowny spowodowały że mamy już doczyniania z dwucyfrowowym procentem Polaków rozważających emigrację zarobkową. Powody wyjazdu za granicę od lat są te same:
  • wyższe zarobki

  • brak pracy w kraju

  • stabilność zatrudnienia

  • wyższy standard życia

  • warunki socjalne

  • niższe podatki


Gdzie wyjechać do pracy za granicę w 2021 roku?


Szukając ofert pracy za granicą w 2021 roku kierujmy się stabilnością gospodarki oraz wysokością zarobków oraz kosztów życia. Najwyższe zarobki są w takich krajach jak:
Szwajcaria, średnie wynagrodzenie to około 28.400 zł brutto miesięcznie
Luksemburk, średnie wynagrodzenie to około 21.300 zł brutto miesięcznie
Norwegia, średnie wynagrodzenie to około 21.000 zł brutto miesięcznie
Islandia, średnie wynagrodzenie to około 20.700 zł brutto miesięcznie
Dania, średnie wynagrodzenie to około 20, 300 zł brutto miesięcznie
USA, średnie wynagrodzenie to około 18.600 zł brutto miesięcznie
Irlandia, średnie wynagrodzenie to około 16.700 zł brutto miesięcznie
Holandia, średnie wynagrodzenie to około 16.300 zł brutto miesięcznie
Szwecja, średnie wynagrodzenie to około 14.700 zł brutto miesięcznie
Austria, średnie wynagrodzenie to około 14.400 zł brutto miesięcznie
Niemcy, średnie wynagrodzenie to około 13.200 zł brutto miesięcznie

Zadowolenie z poziomu życia i pracy


W wymienionych krajach poziom życia oraz zadowolenia mieszkańców jest dużo wyższy niż w Polsce. Według danych hdr.undp.org najwyżej sklasyfikowane są:
1. Norwegia
2. Australia
3. Szwajcaria
Są to obecnie nieaktualne wskaźnik z racji różnego podejścia polityków owych krajów do problemu plandemii. Australia, jak wskazują liczne źródła w niezależnych mediach, bardzo restrykcyjnie podchodzi do obywateli! Z pewnością nie jest i nie będzie już krajem zadowolonych z jakości życia obywateli. Norwegia szybko otrząsnęła się po medialnej panice i nadal jest krajem numer 1. Szwajcaria podobnie jak sklasyfikowane na 4 miejscu Niemcy są takżę godnym polecenia miejscem do pracy i życia.

Bardzo wysoko bo na 5 miejscu sklasyfikowany jest stosunkowo nie duża Dania. Rozwinięta gospodarka odporna na zawirowania cen ropy, wysokie zarobki oraz przyjazne społeczeństwo sprawia, że Dania jest wymarzonym miejsce do życia i pracy w trudnych czasach.
Na 6 miejscu uplasował się Singapur, który z racji różnic kulturowych nie jest brany pod uwagę przez polskich emigrantów.
7 miejsce przypadło Holandii, w której żyje i pracuje bardzo dużo naszych rodaków. Rozwinięta gospodarka nie zwalnia pomimo kryzysu.
8 pozycja to Irlandia, jednak ostatnie bardzo duże obostrzenia nie zachęcają emigrantów do wyboru tego kraju jako wymarzonego miejsca pracy i życia.
Na 9 miejscu sklasyfikowana jest Islandia. W Islandii są bardzo wysokie zarobki, kraj po ostatniej transformacji finansowej jest odporniejszy na zawirowania gospodarcze. Położenie z dala od kontynentu gwarantuje spokój w niepewnych czasach. Islandia to bardzo dobry wybór dla polskich emigrantów.

Podsumowanie


Od dwóch dekad Polacy nieustannie emigrują do krajów zachodniej Europy. Czy w Polsce nie ma perspektyw rozwoju zawodowego, pracy i życia na wysokim poziomie? Zdecydowanie nie! Problem standardu życia dotyka głównie osoby mieszkające na wsi oraz małych i średnich miastach. To właśnie ta grupa społeczeństwa podejmując pracę za granicą. Najliczniejszą grupą osób udających się na emigrację są osoby 45+, które stanowią blisko 1/3 ogółu.

Najczęściej wybieramy Niemcy, Nrwegię, Szwecję oraz Holandię, czyli państwa w których wysoce rozwinięta gospodarka ciągle potrzebuje nowych rąk do pracy. Coraż rzadziej wyjeżdżamy do Wielkiej Brytanii, która po Brexicie jest coraz mniej atrakcyjna.

Najwięcej ofert pracy znajdziesz w budownictwie, opiece, na produkcji oraz magazynie.
~Gosc | Czytano 5169 razy | 20-11-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2023 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.