Strona główna >> Aktualności

Freelancer SEO - kim jest i jak znaleźć specjalistę od pozycjonowania

Freelancer SEO - kim jest i jak znaleźć specjalistę od pozycjonowania Zgodnie z ogólnie przyjętą definicją, freelancer, traktowany jako tzw. "wolny zawód", jest osobą świadczącą usługi na własny rachunek. Tym, co wyróżnia go na tle wszystkich pracujących na etat jest możliwość działania o dowolnej porze z wybranego przez siebie miejsca. Zawód ten jest z pewnością dobrym wyborem dla wszystkich ceniących niezależność i elastyczność, jednak czym dokładnie charakteryzuje się freelancer SEO i jak znaleźć specjalistę od pozycjonowania?

Freelancer SEO - kim jest i czym się zajmuje?

Freelancer SEO (od pozycjonowania strony) jest specjalistą z zakresu pozycjonowania witryn internetowych oraz innych aspektów optymalizacji pod algorytmy wyszukiwarki. Wykonuje on szczegółowy audyt SEO, analizując witrynę pod kątem elementów mających największy wpływ na jej widoczność w wyszukiwarce. Większość osób praktykujących ten zawód preferuje rozliczanie swoich usług w oparciu o własną działalność gospodarczą (aż 45%), jednak część z nich zatrudniona jest również na umowę o dzieło.


Sam freelancer samodzielnie świadczy swoje usługi, jednak współpracuje z innymi specjalistami w zależności od danego zlecenia. Są to m.in.:


  • copywriterzy

  • webdesignerzy

  • specjaliści od content marketingu, linkbuildingu i mediów społecznościowych

Współpraca z wyżej wspomnianymi osobami niesie ze sobą szereg korzyści, w postaci oszczędności czasu i zwiększenia całkowitej efektywności. Ponad to warto utrzymywać znajomość ze specjalistami z branży, ze względu na cenne porady dotyczące realizacji danego projektu.

Warto wspomnieć o tym, że freelancer SEO nie zawsze posiada wyższe wykształcenie z zakresu marketingu bądź IT, ze względu na fakt, iż w największym stopniu liczy się doświadczenie w zawodzie.


Freelancer czy agencja?

Jednym z częściej zadawanych pytań jest to, czy lepiej postawić na prywatnego freelancera SEO czy agencję. Oba z powyższych opcji niosą ze sobą określone korzyści, jednak lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na samodzielnego pozycjonera.

Freelancer we współpracy z klientem oferuje pełen profesjonalizm oparty na zaufaniu i indywidualnym podejściu do danego projektu. Jego zaangażowanie będzie znacznie większe, ze względu na to, iż usługi poświadcza on swoim nazwiskiem, budując tym samym markę osobistą. Ponad to prywatny pozycjoner zdaje sobie sprawę z potęgi marketingu szeptanego, dlatego na pierwszym miejscu stawiać będzie osobisty kontakt z klientem i spełnianie jego potrzeb co do zamówienia.

Zarówno prywatni freelancerzy SEO, jak również agencje okazać się mogą niekompetentne i niezdolne do należnego realizacji zamówienia, dlatego specjalistów warto poszukiwać metodą prób i błędów.

Freelancer od pozycjonowania - jak go znaleźć?

W pierwszej kolejności warto spytać się znajomych o zaufane osoby zajmujące się skutecznym pozycjonowaniem stron w Google. Jest to najlepsza metoda na znalezienie osoby sprawdzonej i zaufanej, która z profesjonalizmem podejdzie do Twojego zamówienia.


Drugim ze sposobów jest skorzystanie z wyszukiwarki Google, jednak przed przystąpieniem do współpracy należy spytać się o kwestie, takie jak:


  • doświadczenie (w projektach i latach)

  • efekty pracy

  • forma rozliczenia

Ponad to warto dowiedzieć się czy potencjalny freelancer SEO wykonywał w przeszłości projekty powiązane z Twoją branżą, ze względu na zdecydowanie inny sposób pozycjonowania sklepów internetowych, blogów, serwisów ze sporą ilością treści itd. Kluczem w udanych poszukiwaniach jest dialog i skrupulatne pytanie o szczegóły.

~Gosc | Czytano 1082 razy | 29-11-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2023 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.