Strona główna >> Aktualności

Elementy dobrego plakatu reklamowego

Elementy dobrego plakatu reklamowego Dobry plakat reklamowy przyciąga uwagę, zachęca do wczytania się, a finalnie zamienia zainteresowanego w płacącego klienta. Stworzenie takiego plakatu nie jest proste. Dowiedz się, jakie elementy powinien mieć, aby skutecznie przyciągać uwagę klientów.

Zadania plakatu

Dobry plakat powinien przyciągać wzrok widzów, tak aby chcieli dokładnie analizować jego zawartość. Ta forma reklamy wykorzystywana jest przede wszystkim w branży eventowej. W niej plakaty używane są do promocji koncertów, spektakli i wydarzeń kulturalnych.


Odbiorca po kontakcie z plakatem powinien wiedzieć:

  • jakie wydarzenie się odbędzie,

  • gdzie i kiedy się odbędzie,

  • kto w nim uczestniczy,

  • gdzie może znaleźć więcej informacji.

Cele plakatu wiele nam mówią o tym, jak powinien wyglądać plakat. Poniżej znajdziesz informacje na temat jego najważniejszych elementów.

Wyróżniający tytuł

Tytuł to krótki tekst, którego celem jest opisanie zawartości plakatu. Powinien być on charakterystyczny, łatwy do zapamiętania i zachęcający do uczestnictwa w wydarzeniu. Warto zadbać nie tylko o stronę tekstową tytułu, ale również jego odpowiednią ekspozycję. Ze względu na swoje znaczenie, tytuł powinien być wyeksponowany przy pomocy większej czcionki.


Zanim zlecisz druk plakatów pokaż jego tytuł swoim znajomym. Poproś ich o ocenę, czy dane hasło reklamowe przyciąga uwagę i zachęca do uczestnictwa w imprezie. Jeśli ich opinia będzie negatywna to spróbuj znaleźć inny tytuł.


Sam druk plakatów możesz zlecić w internetowej drukarni Hex Druk

Tekst

Plakaty jest formą reklamy, w której liczą się konkrety. Dotyczy to przede wszystkim tekstów umieszczanych na plakacie. Żeby wzmocnić ich ekspozycję warto podzielić go na sekcje i równomiernie rozłożyć na plakacie.


Pamiętaj, aby publikowane treści odpowiadały na wszystkie pytania, które mogą pojawiać się w głowie potencjalnych klientów. Dotyczy to przede wszystkim odpowiedzi na takie pytania jak: gdzie, kiedy i kto?

Grafika

Jak łatwo się domyślić, plakat nie powinien składać się tylko z tytułu i tekstów. Bardzo ważna, o ile nie najważniejsza, jest również grafika. To ona w dużej mierze odpowiada za przyciągnięcie uwagi odbiorcy. Warto więc poświęcić chwilę na jej przygotowanie.


Istotne jest wybranie grafiki i wysokiej rozdzielczości. Tylko wówczas jej kolory będą żywe i widoczne. Dobrą praktyką jest również umieszczanie wizerunków osób na plakacie. Jak wynika z badań, ludzka twarz znajdująca się na zdjęcie czy też plakacie, przyciąga uwagę znacznie lepiej niż sama grafika. Pamiętaj o tym projektując plakaty.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 1003 razy | 09-06-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.