Strona główna >> Aktualności

Drukarnia Wesoła. Druk samodzielnej publikacji

Drukarnia Wesoła. Druk samodzielnej publikacji Wielu pisarzy decyduje się na rezygnację ze wsparcia wydawnictw i dokonuje samodzielnej publikacji swoich książek. Jeśli pisarz publikuje się sam, to sam musi zadbać o jakość wydanej książki, dlatego ważny jest wybór odpowiedniej drukarni.

Dlaczego warto publikować się samemu?


Zdecydowanie największą zaletą self-publishingu jest niezależność autora, jego wolność wyboru odpowiedniej formy książki. Autor wydający się sam kontroluje wszystko od kroju pisma, po grafikę na okładce. Kolejny atutem samodzielnej publikacji jest to, że jeśli książka odniesie sukces, to autor nie będzie musiał z nikim dzielić się zyskiem. Forma promocji jest również zależna wyłącznie od woli autora. Krótko mówiąc, autor decyduje o wszystkim. Taka forma publikacji ma też wiele wad i wymaga samodyscypliny oraz wiedzy z zakresu wielu dziedzin. Przygotowanie książki do wydruku nie jest łatwe i wiążę się z mozolną pracą. Ważne, aby wybrać odpowiednią drukarnię, której oferta ułatwi pracę autorowi. Gdy książka jest już gotowa, warto poszukać odpowiedniej drukarni.


Druk książki, a wybór techniki druku


Choć książka realizowana techniką offsetową wiążę się z wyższą jakością druku, to warto się zastanowić nad wyborem techniki cyfrowej. Technika cyfrowa umożliwia dostarczenie materiału w formie elektronicznej, co ułatwi kontakt drukarni (takiej jak JKB Print) z autorem. Po zakończeniu każdego kolejnego cyklu drukowania możliwa jest edycja materiału, co pozwoli na korektę tych fragmentów, których forma jest niezadowalająca. Ważna jest również możliwość wyboru odpowiedniego papieru, bowiem jego barwa oraz faktura są ściśle związane z kosztem wydania publikacji, jej estetyką oraz funkcjonalnością. Dobrze dobrany do czcionki papier wpływa na łatwość jej odbioru.


Ułatwienia, które oferuje wykorzystanie techniki cyfrowej


Autor decydujący się na wykorzystanie techniki cyfrowej może wydrukować kilka egzemplarzy, a później, w zależności od sukcesu, jaki książka odniesie, dodrukować następne. Kolejne wersje mogą się od siebie różnić, a wprowadzenie drobnych zmian, np. w kolorze ilustracji nie będzie niczym trudnym. Szukanie odpowiedniej drukarni można zacząć od wpisywania w wyszukiwarkę różnych fraz, np. "dobra drukarnia", czy "drukarnia Wesoła". Dzięki możliwości wysłania materiałów drogą elektroniczną oraz wyceny online, co oferują drukarnie online, nie trzeba ograniczać się do poszukiwania firmy drukarskiej w najbliższej lokalizacji. Warto sprawdzić, czy znaleziona przez nas drukarnia ma w swojej ofercie druk techniką cyfrową oraz jaki jest jego koszt. Z reguły wydruk techniką cyfrową wiążę się z mniejszym wkładem finansowym. Technika cyfrowa jest odpowiednia dla początkujących autorów, przy niewielkim nakładzie książki.

~Gosc | Czytano 172 razy | 03-09-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2020 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ