Strona główna >> Aktualności

Czym jest bank głosów? Kiedy warto z niego skorzystać?

Czym jest bank głosów? Kiedy warto z niego skorzystać? Dostępne w internecie banki głosów są obecnie używane coraz częściej przez osoby, które chcą zamówić nagrania z udziałem lektorów. Czym dokładnie są banki głosów? Jak działają? Jak można zamówić za ich pomocą nagranie lektorskie?

Czym jest bank głosów?

Bankami głosów nazywa się specjalne bazy, które gromadzą w jednym miejscu wiele próbek głosów lektorów. Mają one na celu pomoc w wyborze najlepszego lektora do realizacji konkretnego projektu. Dzisiaj najczęściej wybieranym bankiem głosów jest internetowy bank głosów. To właśnie tego typu serwisy są najprostszym sposobem, aby natychmiast zapoznać się z różnymi nagraniami lektorskimi, a następnie wybrać odpowiednią osobę do nagrania. Dostępny online bank głosów to serwis zawierający nagrania uszeregowane według różnych kryteriów - popularności lektora, jego płci, barwy głosu, wieku, używanego języka. Użytkownicy mogą skorzystać wtedy ze specjalnych filtrów oraz wyszukiwarek, za pomocą których można łatwo wyszukać najlepszego lektora.

Kiedy korzysta się z banków głosów?

Banki głosów używane są przy realizacji różnych typów nagrań lektorskich, gdy konieczne jest znalezienie odpowiedniego lektora do wykonania zlecenia.

Przykładowe zastosowanie nagrań lektorskich:

  • reklamy telewizyjne
  • reklamy radiowe
  • audiobooki
  • animacje
  • filmy promocyjne
  • programy multimedialne
  • nagrania do automatycznej sekretarki - powitania telefoniczne

Oczywiście, jest to tylko przykładowe zastosowanie banków głosów lektorskich, ponieważ mogą być one również użyte w innych celach, gdy konieczne jest uzyskanie odpowiedniego nagrania.

Jak zamówić nagranie z banku głosów?

Zamówienie nagrania za pośrednictwem banków głosów lektorskich jest obecnie bardzo proste. Najszybciej można zrobić do wtedy, gdy wybierze się internetowy bank głosów, który umożliwia złożenie zamówienia na nagarnie online. Wtedy pierwszym krokiem jest wybranie właściwego lektora. Potem należy skontaktować się z bankiem – można zrobić to także za pomocą dostępnych na stronach formularzy. W zamówieniu należy przekazać dokładne informacje dotyczące nagrania, w tym jego treść oraz swoje uwagi. Następnie zlecenie jest wyceniane. Po otrzymaniu wyceny i opłacie studio przygotowuje nagranie z wybranym lektorem, a potem przekazuje je do klienta na wskazany przez niego adres poczty e-mailowej. Podsumowując, gdy konieczne jest zlecenie nagrania lektorskiego, warto wykorzystać do tego celu internetowy bank głosów. Tego typu serwisy pozwalają na łatwe wyszukanie najlepszego lektora i na zlecenie nagrania całkowicie online!
Artykuł partnerski.
~Gosc | Czytano 1093 razy | 10-09-2020 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.