Strona główna >> Aktualności

Czy w ferie można skorzystać z pracy krótkoterminowej?

Czy w ferie można skorzystać z pracy krótkoterminowej? Praca krótkoterminowa charakteryzuje się brakiem regularności i dużą dynamiką. Jest chętnie podejmowana przez ludzi w różnym wieku, czasem jako alternatywne lub dodatkowe źródło dochodu, a czasem jako tzw. praca dorywcza. Szukasz pracowników, którzy będą wykonywać pracę tymczasową w ferie? Podpowiadamy, jak ich znaleźć!

Praca krótkoterminowa w ferie – gdzie znaleźć pracowników?

Osoby podejmujące pracę krótkoterminową w ferie to przede wszystkim starsi uczniowie i studenci. Kodeks Pracy wskazuje, że możliwe jest zatrudnienie osoby, która ukończyła 15 lat. Pracowników można znaleźć w agencji pracy tymczasowej, która zajmuje się pośrednictwem w tym zakresie. Specjaliści kierowani przez pracodawcę do firmy przechodzą rekrutację przed podpisywaniem umowy z agencją. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że ich umiejętności, doświadczenie i kompetencje zostały uprzednio zweryfikowane.

Agencja pracy tymczasowej – praca w ferie

Współpracę z agencją pracy tymczasowej można rozpocząć przez podpisanie umowy o pracę. Kandydat, po przejściu selekcji i rekrutacji staje się pracownikiem etatowym w agencji, która pełni w tej sytuacji rolę głównego pracodawcy. Zatrudniony może zostać skierowany do pracy w zakładzie, gdzie będzie wykonywał swoje obowiązki zawodowe. Musi on otrzymać dokumentację dotyczącą miejsca i rodzaju pracy. Czasami miejsce pracy jest odległe od miejsca zamieszkania, dlatego ważna może okazać się opcja zakwaterowania zatrudnionych osób na czas ferii zimowych.

Ograniczenia dotyczące pracy tymczasowej

Warto zaznaczyć, że jeden pracownik nie może przepracować w danym miejscu więcej, niż 18 miesięcy w okresie 36 miesięcy. Dlatego agencje wymagają udokumentowania zatrudnienia w okresie 3 lat poprzedzającym przewidywany termin zatrudnienia. Nie ma natomiast wymagań, aby praca odbywała się w jakimś konkretnym terminie. W związku z powyższym nie ma ograniczeń dotyczących okresu przerwy zimowej. Dlatego możliwe jest skorzystanie z usługi pracy tymczasowej za pośrednictwem agencji w czasie ferii.

W jakich branżach można pracować w ferie?

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z opcji zatrudnienia dodatkowego pracownika na krótki czas, gdy zwiększa się zapotrzebowanie na pracę – np. w ferie. W tym okresie w agencji pracy tymczasowej najczęściej poszukiwani są pracownicy do branż związanych z turystyką i wypoczynkiem. Osoby chcące zatrudnić się w ferie mogą pracować w hotelach i gastronomii. Często stanowią oni obsługę obiektów rekreacyjnych takich jak stoki narciarskie lub lodowiska. Mogą oni być kadrą pomocniczą lub instruktorską. W czasie ferii zimowych zwiększa się także zapotrzebowanie na pracowników sklepów oraz szeroko pojętą obsługę klienta, zwłaszcza w rejonach atrakcyjnych turystycznie, dokąd urlopowicze udają się na odpoczynek.

Agencje pracy tymczasowej to doskonała baza pracowników na czas zwiększonego popytu przypadający m.in. na okres ferii zimowych. Warto skorzystać z opcji zatrudnienia osoby na określony czas, by zagwarantować ciągłość i sprawne działanie firmy mimo dużej intensywności pracy.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://grupaprogres.pl/


Artykuł partnerski.
~Gosc | Czytano 1064 razy | 06-12-2022 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2023 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.