Strona główna >> Aktualności

Co robi grafik komputerowy?

Co robi grafik komputerowy? Masz zdolności artystyczne i szukasz ciekawej pracy? Jeśli tak, to artykuł, który czytasz jest dla Ciebie. Wyjaśnimy w nim czym zajmuje się grafik komputerowy oraz jakie ma zlecenia. Poznasz najpopularniejsze programy graficzne i metody na estetyczne projekty. Sprawdź czy znasz je wszystkie.

Czym zajmuje się grafik komputerowy?

Grafik komputerowy zajmuje się tworzeniem projektów graficznych oraz obróbkę zdjęć. Z pewnością powinien znać aktualne trendy mody i być oryginalny w swoich projektach. Grafik komputerowy obsługuje programy graficzne na stanowisku komputerowym. Dużą zaletą zawodu w obecnych czasach jest możliwość wykonywania pracy zdalnie we własnym domu. Do głównych zadań grafika należy przede wszystkim:
- przygotowywanie materiałów promocyjnych reklamowych oraz broszur
- tworzenie plakatów, bilbordów, okładek książek i czasopism
- projektowanie logo firm możesz zlecić firmie ofertę https://odfreelancera.pl/kategoria-zlecenia/grafika-komputerowa/
- współpraca z agencjami reklamowymi


Jakie oprogramowanie używa grafik?

Grafik musi przede wszystkim posiadać dobrą znajomość obsługi komputera oraz urządzeń biurowych takich jak chociażby skaner. Powinien także potrafić obsługiwać kilka programów komputerowych. Wśród najważniejszych programów wspomagających pracę grafiką są:
- Adobe Photoshop
- Adobe InDesign
- Corel Draw.


Zarobki grafika komputerowego.

Wybierając swój wymarzony zawód bardzo często zadajemy pytanie o wynagrodzenie. Grafik może liczyć na dobre zarobki pod warunkiem, że jest fachowcem w swojej branży. Może wówczas liczyć na pensje sięgające kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Początkujący graficy muszą się zadowolić najniższą krajową. Najwyższe zarobki otrzymują graficy zatrudnieni w ogólnopolskich agencjach reklamowych oraz freelancerzy pracujący na własny rachunek https://odfreelancera.pl. Najbardziej poszukiwanymi na rynku pracy są absolwenci Akademii Sztuk Pięknych. Studia rozwijają talent oraz poczucie estetyki i kreatywności. Grafikami mogą także zostać osoby kończące informatykę. Najniższe zarobki otrzymują pracownicy drukarni oraz operatorzy DTP.


Jakie wymagania należy spełnić, aby pracować w zawodzie grafika?

Zastanawiasz się jakie wymagania należy spełnić, aby pracować w zawodzie grafika? Przede wszystkim grafikiem może zostać osoba, która ma uzdolnienia plastyczne oraz zmysł estetyczny. Bardzo ważny jest także dobry wzrok i ponadprzeciętne rozróżnianie barw. Nie można też zapomnieć o cechach charakteru. Bardzo ważna jest kreatywność i umiejętność pracy w zespole. Nad projektami graficznymi często pracuje zespół fachowców.

Artykuł partnerski.


~Gosc | Czytano 232 razy | 14-05-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2021 www.praca4u.net Polityka prywatności Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności Œœ