Strona główna >> Aktualności

Bankowe konto osobiste - jakie wybrać najlepiej?

Bankowe konto osobiste - jakie wybrać najlepiej? Posiadanie konta bankowego to obecnie podstawa. Przelewy, opłaty online, możliwość płacenia kartą i wiele innych korzyści sprawiają, że ciężko sobie wyobrazić życie bez konta bankowego. Oznacza to jednak, że wybór bankowego konta osobistego jest wyjątkowo trudny. Zdecydowana większość banków oferuje coś, co ma zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z ich oferty. Jak i gdzie zatem najlepiej wybrać konto osobiste w banku?

Czym jest konto osobiste w banku?

Rachunek osobisty to prosty produkt bankowy, który wykorzystuje się do codziennego posługiwania się pieniędzmi. Na konto bankowe pracodawca wysyła pensje. Można je również wykorzystywać do wykonywania przelewów i wypłacania pieniędzy w bankomatach. Konto osobiste można wybrać np. poprzez przeglądnięcie rankingu kont bankowych. Różne banki mają bardzo zróżnicowane oferty, które różnią się np. kosztami przelewów i innymi opłatami, dodatkowe usługi, takie jak: dostęp do oferty oszczędnościowej, aplikacja mobilna i online banking oraz warunki przeprowadzania transakcji w obcych walutach.

Jak wybrać bankowe konto osobiste – określenie swoich potrzeb i priorytetów

Przed otwarciem rachunku bankowego, trzeba zastanowić się, dlaczego to robimy i czego tak naprawdę oczekujemy od banku? Jednym z powodów może być konieczność – większość firm płaci wynagrodzenie swoim pracownikom na konto i odbiór pensji w kopercie jest niemożliwy. Jeżeli ważna jest również wygoda, warto szukać banku, który umożliwia tanie lub darmowe korzystanie z bankomatów różnych banków w całym kraju. Osoby, które często podróżują za granicę, powinny w pierwszej kolejności dowiedzieć się o tym, czy bank pobiera komisje za wypłaty z bankomatów za granicą oraz za przelewy zagraniczne. Osoby, które dopiero zaczynają swoją dorosłość i zakładają pierwsze konto w banku, powinny wybierać banki z przejrzystą aplikacją i stroną internetową. Konto bankowe to dziś konieczność, jednak podobnie jak w przypadku innych usług, banki walczą o klientów poprzez promocje i oferty specjalne. Przed otwarciem konta warto zatem sprawdzić najnowsze okazje.

Na co zwracać uwagę przy wyborze konta osobistego?

Kiedy określimy już swoje potrzeby i oczekiwania, przychodzi czas na wybór konta. Warto przy tym kierować się następującymi czynnikami: jakie są opłaty i prowizje za prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów i płacenie kartą oraz dostępność do środków i banku – w tym celu warto sprawdzić, czy w pobliżu jest bankomat i punkt stacjonarny konkretnego banku. Klienci, którzy szukają nowoczesnego banku, powinni wybrać ofertę banku, który oferuje takie formy płatności jak np. Blik i Google Pay. Czasem decydujące znaczenie dla wyboru konta bankowego mają promocje i dodatkowe usługi jak np. pakiet ubezpieczeń lub konto w obcej walucie.

Ranking kont osobistych – najlepszy sposób, aby znaleźć odpowiednie konto indywidualne

Najlepszy miejscem dla porównania aktualnych ofert różnych banków są rankingi. Przedstawione w nich konta osobiste są oceniane m.in. pod względem opłat, dostępności oferty walutowej i oszczędnościowej, promocji, dodatkowych usług i udogodnień, a także płatności z aplikacji na telefonie i bankowości internetowej. Oczywiście, czasem na wyższą lub niższą pozycję konkretnej oferty wpływają również inne czynniki jak np. opinie o banku lub jakość obsługi klienta. Zachęcamy zatem do rozpoczęcia poszukiwań konta właśnie od sprawdzenia rankingu.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 891 razy | 10-06-2021 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2023 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.