Strona główna >> Aktualności

Aranżacja nowoczesnego biura - jak urządzić nowe biuro dla firmy?

Aranżacja nowoczesnego biura - jak urządzić nowe biuro dla firmy? Jak urządzić biuro dla firmy? W jaki sposób stworzyć przestrzeń, która wpłynie pozytywnie na wyniki przedsiębiorstwa? Co powinno charakteryzować nowoczesne miejsce pracy? Na te pytania (i znacznie więcej) odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy!

Dlaczego warto zadbać o optymalną aranżację przestrzeni biurowej?

Aranżacja biura nie jest pozbawioną znaczenia formalnością. Związek między parametrami budynków wykorzystywanych w celach biurowych a produktywnością i samopoczuciem pracowników istnieje, co potwierdzają liczne badania. Znakomite podsumowanie dostępnych informacji na ten temat zostało opublikowane na łamach renomowanego periodyku „Building and Environment”, w artykule zatytułowanym „Occupant productivity and office indoor environment quality: A review of the literature”. Praca ta nie pozostawia wątpliwości - właściwe aranżacje biura mogą realnie wpłynąć na potencjał zespołu wykorzystującego daną przestrzeń.

Na co zwrócić uwagę urządzając nowe biuro?

Urządzając biuro, dobrze mieć na uwadze przede wszystkim normy BHP. Można znaleźć je na przykład na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Pracy. Po ich spełnieniu warto skoncentrować się na funkcjonalności. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu małej architektury biura, takich jak np. pod biurowy. Wnętrze takiej kabiny akustycznej pozwala na przeprowadzenie rozmów biznesowych w niezwykle komfortowych, prywatnych warunkach. Nie da się ukryć, że to niezwykle ważny aspekt codziennej pracy zespołowej w przestrzeniach typu open space.

Elastyczne stanowiska pracy

Siedzenie w jednej pozycji przez wiele godzin dziennie może prowadzić do problemów zdrowotnych. Na szczęście urozmaicanie przestrzeni biurowej pozwala zapobiec takiemu scenariuszowi. Poza tym elastyczne stanowiska pracy umożliwiają poszczególnym członkom zespołu wybieranie miejsc w biurze, które najlepiej służą ich samopoczuciu i produktywności.

Wydzielenie stanowisk do pracy grupowej i indywidualnej

Praca indywidualna różni się od grupowej. Nie ulega wątpliwości, że firma skorzysta na stworzeniu odpowiednich przestrzeni dla obu tych aktywności. Pracownicy doceniają takie rozwiązania i chętnie z nich korzystają.

Eliminacja źródeł hałasu i rozpraszaczy uwagi

Dźwięki mają znaczący wpływ na performance osób wykonujących swoje zadania w biurach. Dzięki świadomości tego faktu wiele firm decyduje się na rozwiązania gwarantujące pracownikom ochronę przed hałasem. Świetnym pomysłem może okazać się wyposażenie biura w budki akustyczne.

Dopasowanie do kultury organizacji

Charakter pracy wykonywanej w danej firmie dyktuje w dużej mierze sposób aranżacji wnętrz. Na przykład budynki urzędów państwowych z natury podlegają pewnym restrykcjom, którym nie muszą podporządkowywać się nowoczesne biura startupów. Swoje pomysły na aranżację wnętrza warto więc skonfrontować z rzeczywistością. Pomocna w tym celu może okazać się konsultacja z odpowiednim specjalistą lub zlecenie takiej osobie przygotowania projektu. W ten sposób powstanie biuro nowoczesne, które wpisze się w obecne trendy i spełni najnowsze standardy.

Artykuł partnerski.

~Gosc | Czytano 1215 razy | 02-11-2022 | oferty pracy [0]

® 2008 - 2024 www.praca4u.net

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Kanał RSS

Praca4u.NET to serwis z ofertami pracy za granicą od zaraz. Praca dla fachowców z zakwaterowaniem. Od 12 lat oferujemy nieodpłštne oferty pracy w Polsce i za granicą.