Ta strona wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności

Partnerzy

Serwis Praca4u.net zawiera
Statystyki dostępne po zalogowaniu

Kanał RSS    
Mariola
Mariola
rafal1974janicki36
rafal1974janic
msosenka84
msosenka84
CVedge
CVedge
Aktualności

Najniższa krajowa 2020

Kalkulator wynagrodzeń

Popularne zawody

Strona główna >> Aktualności

Praca na wakacje

Praca na wakacje Połowa wakacji za nami. Wielu z nas rozgląda się za pracą wakacyjną. Zastanawiasz się zapewne czy masz jeszcze szanse znaleźć zatrudnienie w okresie wakacyjnym? Dowiedz się więc jakie oferty pracy czekają na Ciebie w najbliższym czasie oraz jak efektywnie szukać zatrudnienia.
Jak co roku, największą ilość ofert pracy wakacyjnej dysponują sektory gastronomii, turystyki, rolnictwa oraz handlu. Wakacje to czas spowolnienia gospodarczego w pozostałych sektorach. W sierpniu ofert pracy jest zazwyczaj mniej niż na początku sezonu wakacyjnego, niemniej jednak nadal istnieje możliwość znalezienia interesującej pracy zarówno w Polsce jak i za granicą. Przede wszystkim w sierpniu mniej osób poszukuje pracy. Studenci często po czerwcowo-lipcowym okresie poszukiwania pracy wracają do rodzinnych miejscowości.
- Do końca lipca mam opłaconą stancję. Będę szukała pracy do końca miesiąca, jak nie znajdę wracam do domu - mówi Ilona, 23-letnia studentka Prawa.
Część osób szuka zatrudnienia na krótki okres np 2-4 tygodni w celu zarobienia pieniędzy na dalsze wakacje, zwalniając tym samym swoje miejsca pracy.

Najwięcej ofert pracy jest w kurortach turystycznych: praca nad morzem, w górach na mazurach. Pracodawcy z reguły nie wymagają kwalifikacji i doświadczenia zawodowego - wiąże się to również z niskimi płacami rzędu 6 - 14 zł/h brutto. W dobrej sytuacji są osoby zatrudnione na etacie, pozostali rozliczani w systemie prowizyjnym zależni będą od kapryśnej pogody.

Poszukiwani są pracownicy na zastępstwa urlopowe oraz na nowo tworzone miejsca pracy wakacyjnej: sprzedawcy pamiątek i artykułów spożywczych, kelnerki, barmani. Wakacje to okres, w którym zamykane są szkoły i przedszkola, a więc dobry czas dla opiekunek do dzieci.
Pracy za granicą na wakacje powinno się natomiast szukać już wiosną w celu zarezerwowania kontraktu. Niemniej jednak, sierpień to bardzo dobry okres na poszukwianie pracy za granicą na dłuższy niż wakacje okres czasu. Na witrynie www.praca4u.net jest obecnie bardzo dużo ofert pracy w Holandii, Niemczech, Anglii, Francji i pozostałych krajach UE - przy stosunkowo ospałym zachowaniu osób poszukujących pracy. Generalnie ludzie decydują się na wyjazd do pracy za granicą na początku wakcji /uczniowie i studenci/ lub po wakacjach. Wykorzystaj więc szansę i intesywniej poszukuj pracy za granicą w sierpniu.

Gdzie i jak szukać pracy?
Najprostszą jak i najmniej kosztowną metodą są ogłoszenia internetowe. Należy jednak uważać na oszustów i zwracać uwagę przede wszystkim na to:
- czy podany jest nr tel. stacjonarnego, adres siedziby pracodawcy, czy tylko darmowa szkrzynka e-mail
- czy treść ogłoszenia wzbudza zaufanie
- uważajmy na oferty pracy, w których pracodawca nie wymaga żadnych kwalifikacji ani doświadczenia - oferując przy tym bardzo atrakcyjne wynagrodzenie
- wystrzegajmy się ofert pracy, w których anonimowy pracodawca zatrudni kilkadziesiąt osób

Poza internetem uruchamiamy znajomości - pytamy przyjaciół, rodzinę, znajomych. Prosimy ich o pomoc. Polska to dziwny kraj, w którym z powodu dużego bezrobocia 3/4 etatów przyznawanych jest po znajomości.
Dodatkowo chodzimy od sklepu do sklepu, od zakłady pracy do zakładu pracy, od kawiarni do restauracji i nie zniechęcamy się niepowodzeniami. Pracy nie znajduje się w 3 dni.

Jeśli znajdziemy pracę, przed jej rozpoczęciem powinniśmy koniecznie w formie pisemnej zawrzeć umowę o pracę. Przed jej podpisaniem uważnie przeczytać. Z własnego doświadczenia wiem, że pracodawcy często zwlekają z podpisaniem umowy w pierwszy dzień pracy. Możemy się na to zgodzić jedynie w przypadku znanego pracodawcy, co do którego opini nie mamy zastrzeżeń. Nie mniej jednak nalegajmy o podpisanie umowy w dniu zaczęcia pracy i pytajmy jakie okolczności stoją na przeszkodzie.
~Gosc | Czytano 86022 razy | 06-08-12 | oferty pracy [0]


® 2008 - 2020 www.praca4u.net Kodeks pracy Polityka prywatności Poprawny CSS praca 4u   Poprawny XHTML witryny praca4u - praca za granica